Houpačka pro děti na zahradě je výhra

31.3.2020 | autor: Redakce PŽ

Houpačka pro děti na zahradě je výhra

Už od nejútlejšího dětství je nutné vést děti k lásce k pohybu a též k pobytu na čerstvému vzduchu. Děti si totiž velice rychle zvyknou na moderní vymoženosti – tablety a monitory, mobily a počítače. Jenomže i když máte pocit, jak je vaše dítě chytré, protože umí bravurněji obsloužit komplikovaný mutiovládač na digizařízení než vy, není to tak.

Neurologové varují před příliš brzkým a častým využívaním digitálních zařízení dětmi. Děti potřebují ke svému rozvoji pracovat s rukama, hýbat se na čerstvém vzduchu a poznávat svět v reálných interakcích, nejen pohledem na televizní obrazovku. Kde se třeba dítě nejpřirozeněji seznámí s řadou fyzikálních zákonů než na dětském hřišti? Pokud máte možnost a jste majiteli zahrady, určitě svým potomkům hřiště dopřejte. Jeho základem je houpačka pro děti.

Postavte svému dítěti chytré hřiště

Jak vypadá chytré dětské hřiště na zahradě? Předně se dá rozšiřovat. Málokomu se chce najednou investovat příliš velkou částku. Modulová dětská hřiště, jaká nabízí například Fatmoose, jsou skvělá hřiště pro děti. Houpačka pro děti na stojnách se dá postupně rozšířit o stěnu na lezení, o klouzačku i o žebřík. Měnit lze i typ houpačky, nebo celé zahradní hřiště o další typy houpaček prostě dál rozšiřovat. Houpačku pro miminka lze snadno předělat na houpačku pro starší děti, která je bude učit udržovat rovnováhu. Přidat jde hnízdovou houpačku, talířovou, nebo třeba houpačku na houpání se ve stoje. A děti si oblíbí i gymnastické kruhy.

Bezpečné zahradní houpačky, které vydrží

Trvanlivé a bezpečné houpačky mají několik parametrů, díky kterým jsou tyto základní požadavky na malá dětská hřiště schopny splnit. V první řadě by měly být z kvalitního dřeva, hloubkově impregnovaného a opatřeného vhodným trvanlivým nátěrem. Rovněž konstrukčně musí splňovat bezpečnostní požadavky pro dětské hřiště. Potřebujeme, aby bylo hřiště stabilní, stejně tak aby byly stabilní, pevné i jinak bezpečné všechny použité hrací prvky. Proto je vždy důležité nakupovat dětské houpačky a dětská hřiště u firem, které nabízí dostatečně pevné nosníky houpaček a mají prověřenou kvalitu a bezpečnost všech prvků. Dětské houpačky Fatmoose toto splňují.

K bezpečí zahradní houpačky přispějete pak i vy při její montáži a umístění. Ideální je houpačku umístit na štěrk jemné frakce, případně do písku. Což je méně vhodné. Písek více ulpívá na oblečení, jednodušeji se dostává do bot a též více láká kočky, aby v něm vykonaly potřebu, tudíž je méně hygienickým. Proto je nejvýhodnějším právě zmíněný štěrk, optimálně s oblázky, aby hrany kamínku nebyly příliš ostrými. Jaro je ideální čas postavit dětem zahradní houpačku. Tak ji pořiďte a postavte na své zahradě. Dětem nabídnete tu nejzdravější zábavu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.