Jak na efektivní rekonstrukci bytu? Využijte výhod sádrokartonových systémů!

3.11.2015 | autor: Redakce PŽ

Pokud ve vás představa náročné rekonstrukce interiéru vyvolává značné obavy a raději ji odkládáte na neurčito, zvažte realizaci pomocí sádrokartonových panelů. S praktickým využitím a vlastnostmi sádrokartonu nás seznámili montéři z řemeslnického cechu Ekomplex (divize Sádrokartony Brno). Tzv. suché zdění představuje rychlou a přitom levnou možnost, jak dosáhnout perfektního výsledku s minimálním úsilím.

Vlastnosti a montáž sádrokartonu

Sádrokartonovou desku tvoří silné kartony, mezi kterými je lisovaná sádrová hmota. V praxi se využívají při realizaci stěn, výklenků, podhledů, ale také při snižování stropů. Do místností s vysokou mírou vzdušné vlhkosti jsou jako stvořené sádrokartony napuštěné silikonem. Montáž probíhá pomocí sádrokartonových profilů, které se obvykle vyrábí z pozinkovaného plechu.

Sádrokartonové konstrukce se hodí nejen pro rekonstrukci bytu, ale také pro novostavby. V posledních letech většina firem preferuje právě tento způsob realizace interiérů, a to z důvodu snadné a rychlé montáže. Sádrokarton nachází uplatnění také při úpravách půdních bytů, využívá se k tvorbě zapuštěných úložných prostorů a v neposlední řadě i při rozdělování místností a konstrukci stropních podhledů pro montáž osvětlení. Sádrokartonové panely ve speciální úpravě patří také do kuchyní a koupelen. Nikdy se však nepoužívají jako nosné zdivo.

O tom, že sádrokartonové desky vytváří úžasný vizuální dojem, ví své natěrači Brno. Toužíte-li po rovném a elegantním povrchu, budete ze sádrokartonu nadšení. Nezapomeňte však na to, že výmalba vyžaduje určitá opatření v podobě penetrace a vyrovnání nerovností.

Profesionální realizace interiéru od A do Z

Přesvědčili jsme vás o tom, že renovace interiéru nemusí být tak náročná? Obrátíte-li se na kvalifikované řemeslníky z cechu Ekomplex, budete s výsledkem nadmíru spokojeni. Vsaďte na dlouholeté zkušenosti, bohaté reference a komplexní portfolio služeb, ve kterém nechybí ani instalatérské práce a revize elektro Brno.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.