Jaké mohou být poštovní schránky?

30.10.2021 | autor: Redakce PŽ

Jaké mohou být poštovní schránky?

Poštovní schránky jsou věcí, kterou potřebuje každá domácnost stejně jako dveřní kliky. Často se ale jedná o maličkost, na kterou se při rekonstrukci nebo stavění nového domu zapomíná. Stávat by se to nemělo, protože schránka je dokonce zákonnou povinností. Existuje spousta různých schránek, které si můžete pořídit. Od těch nenápadných až po extravagantní, které vzbudí pozornost okolí. Jaké mohou být poštovní schránky?

Škvíra ve dveřích

Je určena pro ty, kteří chtějí mít poštovní schránku nenápadnou. V takovém případě musí poštovní doručovatel přinést poštu až k vašim dveřím a vhodit ji bezpečně do schránky. Je jen na vás, zda pošta na druhé straně dveří bude padat na podlahu nebo do speciální nádoby. Výrobci dveří už tuto možnost mají ve standardní nabídce, takže se nemusíte bát, že kvůli poštovní schránce bude výběr vašich vstupních dveří omezený.

Schránka zavěšená

Jedná se o box, který je zavěšen obvykle v blízkosti zvonku. Může jít o vrata, plot nebo rovnou o zavěšení na zeď. Výhodou může být to, že schránka může být na zastřešeném místě, takže není vystavena vlivům počasí, jako je například sníh nebo déšť. Také tato schránka patří k těm nenápadnějším, umožňuje ale uchycení kdekoli, což se hodí, když je to ke vstupním dveřím daleko, nebo jsou vstupní dveře až za vchodem do zahrady.

Samostatně stojící schránka

Může jít o schránku u příjezdové cesty. Její výhodou je to, že ji můžete instalovat kamkoli a obvykle to má poštovní doručovatel blíže, než kdyby musel jít až ke vchodovým dveřím. Je jen na vás, jaký typ či barvu schránky zvolíte, vybírat se totiž dá z nepřeberného množství. Může jít o standardní schránky, některé dokonce vybavené páčkou, kterou může poštovní doručovatel označit, že se uvnitř schránky nachází pošta. Některé schránky mohou být opravdu monumentální, například ve tvaru hradu nebo zámku. Vzhledem k tomu, že stojí samostatně, je potřeba je co nejlépe upevnit, aby nedošlo k jejich vytržení vlivem silného větru.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.