Jaký vybrat bazén?

3.2.2016 | autor: Redakce PŽ

Jaký vybrat bazén?

Když jsem stál před otázkou, jaký bazén si vybrat na zahradu, tak jsem prolistoval desítky nabídek a navštívil několik bazénářů. Výsledek volby je zapuštěný oválný bazén z pozinkované konstrukce včetně antikorozního nátěru a s vnitřní fólií 0,6mm.

Hlavní výhody spatřuji v životnosti konstrukce, která je 25 let. V případě renovace bazénu nejsou potřeba velké stavební úpravy v okolí bazénu. Pro instalaci nepotřebuji jeřáb. Vnitřní fólie se mění až po nějakých 10 až 12 let podle tloušťky. Vybírat si můžu z tloušťky 0,6 mm nebo z 0,8 mm. K dispozici jsou i různé varianty fólie jako klasická modrá, mramorová nebo mozaika. Do slabších fólií bazénáři nedoporučují investovat. Fólie je jeden z hlavních konstrukčních prvků bazénu, tak proč ji šidit a po záruce se trápit s výměnou? Můžu koupit bazén za 1/3, ale znáte reference po 2 letech užívání? Znáte cenu náhradních fólií?

Nejprodávanější velikost zapuštěných bazénů je od 3 m na šířku do 6 m na délku a s hloubkou 1,5m. Ideální na pár tem a na to letní vyblbnutí s dětmi úplně dostačující. Cena 31 220 s DPH za bazén s vnitřní fólií 0,6 mm silnou mi nepřišla nijak závratná. Musím ale podotknout, že je to bez technologie jako filtrace, skimmer, trysky a nějaký ten propojovací materiál. Můžu si k bazénu dát i vnitřní protiproud, světla, dnovou výpusť, ale to jsem považoval za věci pro mě nepotřebné.

Zapuštěný bazén se neobejde bez základové desky a bočních zdí, které bazén zpevňují.

Jako dezinfekci jsem zvolil klasické chlorové tablety. Do budoucna třeba instaluji UV lampu nebo něco nechlorového. Ale do soli se mi nechce. Je agresivnější než chlor a vyžaduje to náročnější investice a provoz. Takže si počkám, protože technologie jdou rychle dopředu a možná bude něco lepšího.

Filtraci jsem naplánoval do zahradního domečku nad bazénem asi 3 m od skimmeru. Trysky jsem dal na druhou stranu bazénu. Vzhledem k tomu, že kolem bazénu budu mít zámkovou dlažbu a bazénový lem, který přikryje lištu, zvolil jsem skimmer s delším hrdlem.

V létě uvažuji nad tím, že bych instaloval ještě nějaký solární ohřev NEO-FIP. Bazén bude zastřešený, takže tepla by mělo být dost. Spíše se v létě bojím přehřívání. Takže asi budu muset v tropech mít zastřešení otevřené. Samotné zastřešení není levná věc. Je stejně drahé jako bazén dohromady se stavebními a výkopovými pracemi. Ale to co ušetřím na typu bazénu a technologii, můžu investovat do zastřešení nebo do jiných věcí.

Možná bych si připlatil za fólii a zvolil bych mramorovou, protože více rozbíjí pohledově usedlé nečistoty na dně bazénu. A pro lepší vstup a výstup z bazénu bych zvolil nerezové schody a nikoliv nerezový žebřík, ale to je věc, která se dá dobře vyměnit. Na fólii si musím ještě počkat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.