Na elektroinstalaci je třeba myslet s předstihem

5.9.2021 | autor: Redakce PŽ

Na elektroinstalaci je třeba myslet s předstihem

Stavby domů a rekonstrukce se neobejdou bez široké škály materiálu. Svůj kus práce zde odvedou nejen zedníci, instalatéři nebo malíři, ale také elektrikáři. Elektroinstalace je v každém domě nezbytná a je třeba si předem ujasnit, jakým způsobem se bude realizovat. Většina lidí nemá s touto problematikou vůbec žádné zkušenosti, ale je třeba si dostatečně rozmyslet, jakým způsobem bude realizována, protože dodatečné úpravy jsou investicí navíc a také by znamenaly další zásah do vašeho domu.

Na co je třeba myslet?

Elektřina je potřeba dnes snad už v každé místnosti. V první řadě je třeba myslet na dostatek elektrických zásuvek. Nikdy je neplánujte jen tak od oka, nejprve si ujasněte, jak bude rozmístěný nábytek, abyste nakonec neměli zásuvku za skříní, za gaučem nebo na jiném nepřístupném místě. Vždy je lepší když je zásuvek více než méně a také je třeba zvážit, v jaké výšce je chcete mít. Budou zdrojem elektřiny pro vaše spotřebiče, televize, počítače, lampičky a další.

Myslete také na osvětlení do domácnosti. Předem si určete, kde všude budou svítidla, abyste se vyhnuli nepříjemným tmavým místům, které pak budete muset kompenzovat nákupem dodatečného osvětlení. Zvažte lustry, přisazená svítidla, bodové osvětlení a další. Velkým trendem současnosti je i podsvícení podhledů a LED osvětlení různých tmavých míst, například schodů.

Kde elektromateriál nakupovat?

Toto je důležité. Když se dělá rozpočet pro instalaci, každý chce vědět, kolik bude elektroinstalační materiál stát. Mnoho lidí nakupuje tento materiál ve specializovaných kamenných obchodech. Ne vždy je veškerý materiál k dispozici a někdy je potřeba čekat, než ho dodají. Elektromateriál se dnes už nemusí nakupovat v kamenných prodejnách, mnohem lepší možností je nákup online ve specializovaném eshopu sfos.cz. Kvalitní elektromateriál je možné zde pořídit za ty nejnižší ceny. Veškerý materiál je skladem, takže nemusíte čekat, než bude k dispozici. Pokud si nebudete jistí rozpočtem na nákup elektromateriálu, můžete ho levně nakoupit v eshopu nebo ho doporučit svému elektrikáři. Pokud je vaším cílem například jistič B25, snadno a rychle ho zde najdete. K hledání materiálu je možné použít vyhledávací okénko nebo můžete potřebný sortiment hledat v přehledně rozdělených kategoriích. Najdete zde jak elektroinstalační materiál, tak i elektroměrové rozvaděče, rozvaděče optických sítí, zásuvkové rozvodnice, prázdné skříně, držáky na sloup, rozvaděčové zámky a příslušenství. Nikdo není odborníkem na vše a pokud budete potřebovat s výběrem materiálu poradit, neváhejte se obrátit na podporu na chatu.

Vyplatí se při nákupu šetřit

Stavba domu, rekonstrukce nebo zařizování interiéru, to všechno jsou kroky, které jsou neuvěřitelně nákladné. Pokud si nedáte pozor, můžete snadno přeplatit i o desítky nebo stovky tisíc korun. V tuzemsku existuje velké množství prodejen nábytku a interiérového vybavení a před jeho nákupem je vždy vhodné vyhledat slevy. Jen si představte, že koupíte obývákový set za polovinu. Stejně tak můžete levně koupit postele, skříně, komody, ložní prádlo, závěsy, kuchyňskou linku a mnoho dalšího. Od velkého množství ušetřených peněz vás dělí jen jediné a sice shlédnutí akčních letáků, kde najdete všechny slevy a akce.

Ne každý ví, kde takové letáky hledat. Některým lidem chodí různé akční letáky do schránek, ale zajisté nechodí všechny. Nemusíte objíždět jeden obchodní dům za druhým, abyste všechny letáky shlédli. Dokonce ani nemusíte navštěvovat webové stránky všech prodejců. Všechny akční letáky najdete na jednom místě a sice na webu Futuriko.cz. Můžete zde pravidelně sledovat nabídky všech velkých prodejců a levně tak pořídit všechno potřebné vybavení do domácnosti.

Zdroj obrázku 1: PV productions / Shutterstock.comAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.