Na sníh s koštětem? Kdepak!

29.9.2010 | autor: Redakce PŽ

Na sníh s koštětem? Kdepak! Musíme si zvyknout, že zimy jsou vlivem klimatických změn rok od roku drsnější. Loni nás vánice zasypaly už v polovině října. Máme se tedy letos na co těšit. A je tudíž nejvyšší čas, abychom se stihli na úklid obřích porcí sněhu náležitě připravit. Jak? Odborníci radí pořídit si sněhovou frézu.

Mozoly, krvavé puchýře a zrasovaná záda si však můžeme snadno přivodit i dnes. Pokud se spolehneme jen na sílu svých svalů, lopatu a hrablo. Ale nekonečné a otravné dřině může dát člověk vale, když si na pravidelné přívaly sněhu pořídí zmíněnou sněhovou frézu. Tedy pomocníka, který je dnes u každého rodinného domu, chaty či chalupy naprosto nepostradatelným. Podobně jako například travní sekačka.

Kdo zkusil se sněhovou frézou někdy uklízet, jistě potvrdí, že práce s ní je nejen snadná, ale i zábavná. A že je pro ni hračkou odházet velké množství sněhu rychle a k tomu přesně tam, kam si přejete. Těsně vedle frézy nebo až 15 metrů daleko.

Nejsilnějšími hráči na světovém i českém trhu jsou renomované americké značky Ariens a Toro, které jako jediný u nás má v sortimentu právě Mountfield. Vybrat si můžeme stroj s elektrickým nebo benzinovým pohonem.  Jednostupňové elektrické sněhové frézy jsou podle znalců dobré k odmetení čerstvého prašanu z terasy či zápraží a k tomu bohužel jen v bezprostředním dosahu elektrické zásuvky.

Stroje k neutahání


Zato s dvoustupňovými benzinovými stroji, které jsou osazeny motory o síle až 11, 5 HP, uklidíte jakýkoliv chodník, příjezd ke garáži, dvůr, parkovací stání a vůbec jakoukoliv plochu, aniž byste si museli dělat těžkou hlavu s výší sněhové pokrývky, nebo s tím zda je sníh přemrzlý, udusaný či mokrý.

„Jejich ocelový šnek se prostě zahryzne do sněhu, dopraví jej do vysokoobrátkového ventilátoru, kterým je pak odhazován skrz otočnou rouru," říká Marek David s tím, že tyto stroje dokážou odklidit až neuvěřitelných 1300 kilogramů sněhu za minutu.

A co je nejdůležitější? Parádní sněhová fréza se dnes už dá pořídit i za cenu lepší benzinové sekačky na trávu. A toho, kdo se zrovna dvakrát nevyzná v technice, určitě zaujme ještě jedna informace. Například už zmíněný prodejce novou sněhovou frézu každému zadarmo doveze, na místě odborně sestaví, předvede všechny jeho funkce a seznámí i s pravidly správné údržby.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.