Na venkově platí jenom daň z nemovitosti a vodu

6.2.2015 | autor: Redakce PŽ


Kdo se vyzná v problematice úspor a využívání alternativních zdrojů energie, může vhodnými opatřeními dosáhnout ve svém domě významných úspor energií. Své o tom ví Ing. Pavel Zídek, autorizovaný inženýr pozemních staveb a certifikovaný odhadce nemovitostí. Dokáže poradit ostatním, jak vylepšit bydlení, aby se zamezilo únikům tepla a rodina ušetřila finance, které může investovat do něčeho jiného.

Vylepšení řadového rodinného domku

Při rekonstrukci svého řadového domku se snažil Pavel využít svých znalostí v oblasti úspor energií. Spolu s architektem vymysleli zajímavá řešení. Podstatnou záležitostí byla výměna starších oken za nejmodernější plastová, která mají mnohem lepší vlastnosti než před pár lety. Výměnu oken provedla ověřená certifikovaná firma. Následovalo zateplení severní stěny domu a izolace podlah. Samotným zateplením a výměnou oken došlo k oddálení topné sezóny. Ing. Zídek si nechal ještě instalovat termokolektory na ohřev teplé vody. Sám k tomu říká: „Teď šetřím, i když spím. Pracuje za mne zateplení domu, kvalitní okna, účinný kotel atd.“

Chalupa nízkoenergetickým domem

Před pár lety zdědil Pavel chalupu po prarodičích, kde jako kluk trávil každé prázdniny. Dům si chtěl určitě nechat, ale bylo jasné, že se bude muset pustit do mnohých úprav, aby si mohl chalupu z finančních důvodů dovolit. Jako odborník vymyslel ideální řešení: zateplení domu, temperování díky sluneční energii, ohřev vody sluncem, solární fotovoltaika. Dnes na chalupě platí jenom daň z nemovitosti a za vodu. 
 

Financování rekonstrukce domu a chalupy

Zídkovi mají smlouvy o stavebním spoření od vzniku stavebních spořitelen. Na rekonstrukci domu použili naspořené prostředky i výhodný úvěr ze stavebního spoření, který je určený na pořízení nebo modernizaci nemovitosti určené k trvalému bydlení. Termokolektory mohli instalovat díky akci Zelená úsporám a zajímavým slevám od výrobců. Za pár let využili další úspory ze stavebního spoření na úpravy chalupy.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Koukal Neregistrovaný | 2015-11-29 15:10:48
Vlastním nízkoenergetický přízemní dům 5+1. Topím tepelným čerpadlem vzduch-voda do podlahového topení a podlahových konvektorů Koraflex, umístěných před prosklenými stěnami. Na střeše mám pár fotovoltaických článků pro svoji spotřebu. Jsem s tímto topením spokojen. Za prvé se chovám šetrně k životnímu prostředí a za druhé, jsou moje roční náklady na energie cca 9 000,-. Investice byla sice vysoká, ale je to bydlení na celý život a už nechci nic rekonstruovat.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.