Stříkaná izolace stropů a podhledů vám ušetří náklady za topení a klimatizaci

29.4.2021 | autor: Redakce PŽ

Stříkaná izolace stropů a podhledů vám ušetří náklady za topení a klimatizaci

Je tepelné pohodlí v místnostech, kde se nacházíte, nedostačující? Stříkaná izolace stropů a podhledů vám umožní si dokonale užít teplo a pohodu domova. Jak se provádí, čím se vyznačují a kdy použít foukanou izolaci?

Pro větší tepelnou pohodu

Důvody pro stříkanou izolaci stropů a podhledů jsou jasné – konečně budete mít doma pohodlí. Místnosti se navíc zateplí během chvilky a stříkaná vrstva velmi rychle schne, takže se můžete velmi brzy stěhovat zpět do pohodlného a krásně zatepleného domova. Díky snížení tepelných mostů se také účinek izolace brzy projeví na vašich nákladech za topení a klimatizaci. Jednoduše budeme mít konečně domov, ve kterém je radost být.

Zamezí se únikům tepla

Stříkaná izolace je pro stropy a podhledy ideálním řešením. Její pomocí se zbavíte únikům tepla v místnostech. Izolační pěny samotné mají celou řadu struktur a vlastností, ze kterých si můžete vybrat. Nabízí se také buď měkká, nebo tvrdá konzistence pěny. Některé pěny jsou vhodnější pro izolaci sklepů, jiné zase pro potřeby dřevostavby. Výhodou stříkané pěny je to, že se dostane i do těžce přístupných míst v podhledech nebo v místech, kde vede potrubí.

Tvrdá nebo měkká pěna

Vlastnosti pěny jsou odvozeny od potřeby zákazníka a od povrchu, na který se nanáší. Například dřevostavby se nejčastěji izolují pomocí měkké pěny, jejíž struktura buněk je otevřená. Naopak pro odizolování stropu sklepních prostor a dalších prostorů, kde si budete pomocí izolace přát realizovat také vzduchotěsnou, parotěsnou a hydroizolační vrstvu, se doporučují pěny tvrdé struktury. Pěna se dostane do všech míst, i těch, kde by jiné druhy izolace neobstály.

Aplikace stříkané pěny nevyžaduje žádné mechanické kotvení. Práce probíhá velmi rychle a minimálním způsobem zatíží konstrukci daných prostor. Díky konzistentní vrstvě je zabráněno tvorbě tepelných mostů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.