Výkopové práce u vodovodní přípojky

23.9.2021 | autor: Redakce PŽ

Jaká je cena samotných výkopových prací při realizaci vodovodní přípojky? Přesnou částku určit nelze, závisí totiž mimo jiné na šířce a hloubce výkopu. Tyto parametry zpravidla určuje správce vodovodu, který může požadovat i zhotovení celé přípojky v jeho vlastní režii a naúčtovat si cenu dle svých paušálů a ceníků.

V opačném případě si můžete najmout si specializovanou firmu, která se o výkopové práce postará. Cena se pak odvíjí například od toho, zda firma mohla použít bagr (v případě, že se v trase budoucí přípojky nevyskytuje žádné křížení se sítěmi technické infrastruktury), nebo musela hloubit ručně. 

To hlavní, co ale cenu výkopových prací ovlivňuje, je povrch, pod kterým trasa přípojky povede (asfalt, chodník z dlažby, zatravnění apod.). Přibližnou cenu vodovodní přípojky lze stanovit dle ceny za běžný metr (bm):

  • asfaltová komunikace – cca 6 000,- Kč/bm
  • chodník asfalt – cca 5 000,- Kč/bm
  • chodník dlažba – cca 5 000,- Kč/bm
  • zatravněná plocha – cca 3 500,- Kč/bm

Tím ale náklady samozřejmě nekončí. Nejprve je třeba projektová dokumentace a další náležitosti. Čtěte v původním článku na blogu ČOV bez úřadů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.