Chcete opět trávit parné léto v nepříjemně přehřátém bytě?

12.4.2015 | autor: Redakce PŽ

Na léto se většinou těšíme, protože se konečně ohřejeme. Sluníčko nás nabíjí pozitivní energií. Často nás však mohou nepříjemně zaskočit dlouhodobá horka, která jsou v našich podmínkách doslova úmorná. Zejména pak byty na sídlištích se stávají doslova peklem, když do nich slunce celý den opírá paprsky. Představa, že se vrátíme do bytu, ve kterém je i v deset večer přes 30 stupňů, je naprosto děsivá. Tyto okamžiky jsou noční můrou každého z nás. Naštěstí existuje způsob, jak se na letní třicítky připravit s předstihem. Kvalitní klimatizace může mnoho vyřešit. V jižních státech se bez ní již neobejdou.

Vyberte tu správnou klimatizaci

Jestliže se rozhodnete pořídit si klimatizaci, je třeba se rozhodnout, jakou vybrat. Možností je hned několik. Velmi oblíbená je klimatizace mobilní. Tato klimatizace má řadu výhod, ale také záporů. Tak předně není potřeba žádná složitá instalace, cena je také velmi přijatelná a najdete ji prakticky v každém větším obchodu s elektrem. Za nejnižší ceny lze pořídit takzvané mobilní klimatizační jednotky, které mohou vypadat jako ideální řešení, ale nelze od nich čekat příliš velké zázraky. Tyto klimatizace bývají velmi hlučné, v podstatě jen filtrují teplý vzduch. Místnost sice ochladí, ale jen na krátkou dobu.

Zajímavým řešením může být klimatizace okenní. Jak vlastně fungují? Podobně jako u mobilní klimatizace se uvnitř nachází dva tepelné výměníky, které se nazývají kompresor a elektronika. Instalují se přímo do okna nebo do otvoru v obvodové zdi. Může to být také vhodná klimatizace do ložnice.

Kazetové klimatizace se montují pod strop. Jsou vhodné do místnosti s podhledy. Tento typ se používá v komerčních prostorech, kancelářích, zasedacích místnostech, ale lze je využít i v domácnosti. Velkou výhodou je jejich vysoká výkonnost, jedna venkovní jednotka zvládne obsluhovat až několik místností.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.