Čištění sedaček dle typu potahoviny

15.9.2014 | autor: Redakce PŽ

Čištění sedaček dle typu potahoviny

Obecné pravidlo pro čištění sedaček a koberců je takové, že je vhodné jako první provést suché čištění klasickým domácím vysavačem a dále by mělo přijít na řadu profesionální čištění adekvátní metodou. Jakou metodu čištění dle typu potahoviny zvolit?

Nejnáročnější čištění se obecně vztahuje na potahoviny z přírodních materiálů. Jedná se například o kokos, jutu a konopí. Tyto materiály se čistí práškem se speciálními vlastnostmi nebo profesionální pěnou, která na potahovině po kontaktu s povrchem vytvoří jemný prášek a lze ji následně pohodlně odstát klasickým vysavačem.

Jednodušší čištěné, ačkoliv rovněž ne příliš jednoduché se vztahuje na potahoviny z kůže nebo koženky. Na trhu je nepřeberné množství prostředků určených na čištění kůže, ale ne všechny fungují na všech druzích kůže. Prostředek je vždy nutno vybírat v závislosti na hrubosti povrchu kůže a rovněž v závislosti na barvě kůže. Nikdy nepoužívejte prostředky s bělidly.

Ideální variantou potahoviny je čalounění z umělých materiálů, kde je doporučeno mokré čištění. Dle odborníků z firmy Čištění koberců Praha je však nutné čištěný povrch co nejméně promáčet. Dosáhnout tohoto lze pouze tak, že je čistící směs z koberce společně s prachem a nečistotami okamžitě z povrchu odsávána. Tímto lze dosáhnout pouze minimálního promočení a čištěný povrch zůstává mírně navlhlý. Ohledně informací k mokrému čištění je možno firmu Čištění koberců Praha nezávazně kontaktovat na zákaznickém e-mailu nebo zákaznické lince.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.