Dejte sbohem umakartu. Jak na rekonstrukci koupelny?

22.6.2018 | autor: Redakce PŽ

V některých starých panelákových bytech jsou ještě umakartová jádra, která však neodpovídají dnešním nárokům na estetiku a funkčnost. Pokud tedy prahnete po modernizaci, nejprve si ujasněte, jak by měl výsledek vypadat. Plánujete úpravu dispozic bytu? Prahnete po koupelně oddělené od toalety? Preferujete klasickou vanu, nebo raději sprchový kout? Všechny otázky si zodpovězte ještě před samotnou rekonstrukcí.

Umakartová jádra se používala za éry socialismu. Zaslouží si tedy výměnu za vyspělejší materiál, neboť umakart je poměrně náchylný na plísně. V rámci rekonstrukce koupelny se rovnou vyměňuje vodovodní a odpadová instalace.

Kompletní rekonstrukce bytu

Při výměně bytového jádra dochází v podstatě ke kompletní rekonstrukci bytu, protože máte šanci změnit velikost a uspořádání místností. Chcete zvětšit koupelnu? Žádný problém. Třeba se ubere trochu z chodby, nicméně v relaxační místnosti, jak je mnohdy koupelna označována, strávíte rozhodně více času než na chodbě.

Jestliže si nedokážete představit výsledek rekonstrukce, vůbec nevadí, neboť projektanti vám změny namodelují do počítače, a tak si uděláte obrázek o tom, jak bude po všech těch pracích byt vypadat. Rekonstrukce bytového jádra změní i nijak nezajímavý interiér k nepoznání.

TIP: vyhledávač produktů

Práci svěřte do rukou odborníků

Většinou chtějí lidé ušetřit, a tak provádí rekonstrukci svépomocí, ale nakonec se jim práce prodraží. Důvodem jsou laické chyby. Doporučujeme tedy svěřit přestavbu do rukou specialistů, kteří mají ve stavebním průmyslu bohaté zkušenosti. Pokud hledáte někoho v okolí Frýdku-Místku, Ostravě anebo Havířově, nabízí se vám společnost Mattes Plus, která mimo jiné nabízí také výrobu kuchyňských linek na míru. Jestliže zadáte do vyhledávače „kuchyně na míru Ostrava“, vyjede vám tato firma mezi prvními. Vyslechne vaše přání a požadavky, a tak se můžete těšit na byt podle svých představ.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.