Domácí kino

27.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Domácí kino

Chodíte rádi a často do kina? A přáli byste si tam chodit ještě častěji? Přemýšleli jste někdy o pořízení vlastního domácího kina? Domácí kino vám umožní sledovat oblíbené filmy či pořady přímo z vaší pohodlné pohovky. Kvalitní domácí kino nabízí výborný digitální prostorový zvuk a kvalitní obraz. Se systémem sestaveným na míru vám ochotně poradí odborník, který vezme v úvahu celkovou dispozici vašeho interiéru a má dostatečné technické vědomosti a vybavení. Pokud se rozhodnete instalovat domácí kino sami, snažte se předem porovnat možnosti, které vám trh nabízí. Zároveň se snažte vzdělat i v oboru bydlení a ergonomie.

Základem každého domácího kina je kvalitní zvuk a televizor s dostatečně velkou obrazovkou. Při řešení zvukových vlastností nepodceňujme rozmístění reproduktorů. Nejlepší je, pokud reproduktory spolu s obrazovkou tvoří rovnoramenný trojúhelník a my se nacházíme zhruba uprostřed tohoto prostoru. K reproduktorům si pořídíme i výkonný zesilovač. Zejména v menších místnostech uplatníme tenké LCD televize nebo plazmové, které nezadržitelně nahrazují klasické „bedny“ náročné na prostor.

Existuje několik typů domácích kin. K nejjednodušším na obsluhu patří tzv. AIO soustavy, které již mají vše zabudované, ale na rozdíl od komponentních soustav neumožňují budoucí úpravy a technické vylepšování kina, zároveň je jejich technické vybavení na nižší úrovni. Komponentní sestava má vyšší kvalitu zvuku a větší výkonovou rezervu. Dalším naprosto nezbytným vybavením jsou reproduktorové soustavy. Kvalitní jsou vyrobeny z dobrého materiálu a mají výbornou akustiku. Podle vlastního vkusu vybíráme soustavy buď bez podstavců, které pokládáme na nábytek či přiděláváme na stěnu, nebo podlahové, které stojí na postavci na podlaze.

Dříve než přistoupíme k samotnému rozhodnutí, zda domácí kino koupit či ne, rozmyslíme si, kolik hodláme do soustavy investovat a zda ji budeme opravdu využívat.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.