Dřevěné pelety jako ekonomický zdroj tepla

7.12.2015 | autor: Redakce PŽ

Dřevěné pelety jako ekonomický zdroj tepla

V současné době je velice skloňovaným tématem ekologické a ekonomické vytápění, neboť majitelé se snaží minimalizovat provozní náklady budovy. V tomto segmentu se na přední příčce drží dřevo, pod které spadají také dřevěné pelety. Vyznačují se perfektní výhřevností a dalšími přednostmi. V následujících řádcích vám prozradíme, proč jsou pelety výhodným topivem.

V první řadě vás nadchne, že vytápění interiérů peletami je ekologické. Pytle s peletami nezabírají příliš místa a jsou nenáročné na skladovací prostory, což oceníte v okamžiku, kdy nemáte velký sklep. Pakliže dřevěné pelety uskladníte v suchém prostředí, můžete je zde ponechat dlouhá léta, aniž by došlo k jejich poškození. Pelety s vysokou hustotou a nízkým podílem vody jsou čistě dřevní materiál, nejčastěji z borovicového a smrkového dřeva.

Pelety jsou snadno dostupné

Pravděpodobně si nebudete objednávat dřevěné pelety po jednom pytli. Doporučujeme investovat rovnou do celé palety, kterou snadno uschováte ve sklepě. Nemusíte se obávat mechanického poškození, neboť pelety jsou pytlované v silných fóliích.

Pokud budete shánět spolehlivého dodavatele topných surovin, dovolujeme si vám představit významnou společnost OPTIMTOP s.r.o., která zajišťuje dopravu objednaného zboží po celé České republice.

Ekologie na prvním místě

Současný trh nabízí moderní kotle, které jsou určené přímo pro vytápění s peletami. Jedná se o ekologické kotle s vysokou účinností a automatickou regulací. A co si pod automatickou regulací představit? Nemusíte ručně pelety přikládat. A v neposlední řadě se k vytápění peletami používají krbová kamna se zásobníkem.

Objednejte si kvalitní topivo, které vám zajistí příjemné teplo po celou zimní sezónu. Vsaďte na služby tuzemské firmy OPTIMTOP s.r.o., která na poli s palivy působí již dlouhá léta.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.