7 důvodů, proč si pořídit pěnovou matraci

26.8.2021 | autor: Redakce PŽ

7 důvodů, proč si pořídit pěnovou matraci

Přemýšlíte o koupi nové matrace? Na trhu je kromě taštičkových a latexových matrací také možnost vybrat si matraci pěnovou. Jaký je její největší přínos?

Pěnová matrace se dobře udržuje

Pěnovou matraci je díky použitým směsím lehké udržovat. Většina výrobců své produkty opatřuje antialergenní úpravou, která zajišťuje ideální podmínky pro používání po celou dobu životnosti produktu. Stačí tak jen pravidelně udržovat snímatelný povrch matrace.

Vhodná i pro zdravotní potíže

Bolí vás často záda? Máte bolestivé klouby? I pro vás je pěnová matrace skvělou volbou. Její anatomické zóny se postarají o optimální oporu pro celé tělo.

Lze ji polohovat

Pěnovou matraci můžete využít i pro osoby, které jsou trvale upoutány na lůžko. Můžete je jednoduše polohovat a zajistit tak jejich uživateli potřebný komfort.

Mnoho variant tuhosti

Přejete si tužší matraci, nebo dáváte přednost pohodlnému spánku na měkké podložce? Pěnové matrace nabízejí spoustu možností, ze kterých si vybere skutečně každý. Některé výrobky pak nabízejí například tužší variantu na jedné straně, na druhé pak měkčí. Také v případě partnerské matrace lze u některých výrobků individuálně měnit tuhost matrace pro každou polovinu matrace.

Anatomické zóny

Pěnové matrace nabízejí mnohá nadstandardní řešení. Těmi je například realizace anatomických zón, kdy je například v oblasti ramenou matrace o uzpůsobena tak, aby se vám dobře leželo i na boku.

Nadstandardní prvky

Přejete si masážní stranu matrace? Nebo se vám líbí možnost vybrat si výrobek vhodný pro osoby spící na boku? Pěnové matrace mají celou škálu možností, kterými je výrobci ještě vylepšují.

Je libo aromaterapii?

Kvalitní spánek můžete podpořit i volbou vhodných vonných esencí. Některé matrace mají výtažky z Aloe Vera, jiné zase nabízejí klidné vonné esence, se kterými bude váš spánek ještě intenzivnější.

Pěnová matrace je vhodná pro všechny. Stačí si jen vybrat tu, která vás nejvíce osloví.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.