Dveře do interiéru: Jaké vybrat?

30.10.2021 | autor: Redakce PŽ

Dveře do interiéru: Jaké vybrat?

Dveře do interiéru dokáží sjednotit celkový ráz místností. Je lepší zvolit dveře klasické, nebo posuvné? Podívejte se na pro a proti jednotlivých variant. Možná i vy zjistíte, že změníte celkový pohled na věc.

Klasické versus posuvné

Mnohokrát jste si už řekli, že víte přesně, jaké dveře si budete přát. A najednou se objeví nová varianta, která vám nedá spát. Kování pro interiérové dveře je dnes velmi dobře dostupné, kvalitní a především rozmanité. Možná tak zjistíte, že budete doma poněkud měnit své plány. Jaké jsou vlastně výhody jednotlivých variant a na základě čeho byste se měli rozhodovat?

Posuvné dveře

Posuvné dveře jsou jasnou trefou do černého, pokud hledáte skutečně stylové řešení vašeho prostoru. Jejich kování je přitom unikátní – podobně jako kování pro posuvné dveře ve skříních totiž disponuje celou řadou možností. Nikdy se vám tak již například nestane, že by se dveřmi nahlas prásklo. Systém pomalého zavírání to prostě a jednoduše nedovolí. Průvan tak již nemá šanci, aby v bytě cokoliv zničil. Tyto dveře jsou také velmi bezpečné.

Klasické dveře

Pokud si u vás v prostoru nemůžete dovolit dveře posuvné a nehodláte dbát na zajímavý design místnosti, nabízejí se samozřejmě dveře klasické. I zde existuje řada výhod. Mezi ně se řadí například fakt, že jsou více těsnící. Jednotlivé místnosti ochrání proti případnému pachu i hluku z vedlejšího pokoje. Nebude vás tak vůbec trápit pach vaření, nebo třeba poslech hudby, se kterou příliš nesouzníte. Klasické dveře můžete navíc zvolit stejné pro celý byt, takže celek opticky propojíte.

Klasické i posuvné dveře mají své významné výhody. Do větších prostor si pak můžete volit, zda budou dveře posuvné, nebo klasické dvoukřídlé. Už víte, jaký typ se bude u vás v prostoru nejvíce vyjímat? Zkuste si v rámci bytového designu představit všechny možné varianty, nebo je zahrnout do vizualizace místnosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.