Jak správně prát a sušit prádlo?

17.3.2020 | autor: Redakce PŽ

V současné době si jen málokdo dokáže představit každodenní fungování bez automatické pračky. Stejně tak se do mnoha domácností dostaly sušičky na prádlo, protože tím pádem odpadá jedna z nepříjemných domácích prací, a to žehlení. V následujících řádcích vám prozradíme, jak správně prádlo prát a sušit. Je totiž důležité dodržovat několik základních pravidel, abyste si oblečení nezničili.

Praní

Předtím, než vůbec něco začnete prádlo sušit, ho musíte vyprat, a proto se nejprve podíváme na doporučení ohledně praní. V první řadě je nezbytné kontrolovat vnitřní etikety, na nichž je uvedeno spoustu informací nejen o praní, ale také sušení, žehlení a bělení. Pokud dodržíte to, co je uvedeno na štítku, nemusíte se obávat ztráty barvy, změny tvaru či zabarvení oblečení.

Před vložením prádla do pračky byste si ho měli správně roztřídit, a to na světlé, barevné a tmavé. Dále je dobré zvlášť prát ručníky, ložní prádlo, sportovní oděv, rifle a spodní prádlo. Prohlédněte vždy kapsy, aby se vám do pračky nedostaly třeba šroubky.

Pro zachování pestrých barev a pěkných obrázků otočte všechno prádlo naruby. Podceňovat byste neměli ani prací prášek. Jestliže si myslíte, že si vystačíte s jedním druhem, jste na omylu. Ideální je pořídit si prášek zvlášť na bílé prádlo, barevné a černé.

Sušení

Významným pomocníkem v domácnosti je i sušička. Opět byste se měli řídit tím, co je uvedeno na štítku u každého oblečení, protože ne všechny kousky z vašeho šatníku se mohou dávat do sušičky. Při praní nepoužívejte aviváž, protože se zbytečně drží v prádle a zanáší se tím sušička. Vyberte vždy správný program, tedy svetry sušte na jiném programu než bavlněná trička. Sušičky mají i zvláštní režim pro ložní prádlo.

Oblečení ponechejte otočené naruby, čímž zabráníte tomu, že se začnou vytrácet barvy nebo se zničí obrázky. Podívejte se na test nejlepších sušiček, které současný trh nabízí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.