Jak zařídit byt v glamour stylu?

30.3.2022 | autor: Redakce PŽ

Jak zařídit byt v glamour stylu?

Glamour je synonymem pro dokonalost, třpyt a lesk. Přejete si, aby váš příbytek připomínal byt slavné herecké nebo rockové hvězdy? Toto by v interiéru rozhodně nemělo chybět. Jaké materiály a barevné kombinace se budou hodit?

Glamour je sexy

V překladu znamená slovo glamour přitažlivost a půvab. Ihned po příchodu do místnosti jste ohromeni a okouzleni – vkusně zařízený byt, ve kterém nechybí lesk, třpyt, ani elegance je skutečně reprezentativní a stylový. Atmosféru blahobytu evokují luxusní kamenné obklady na zeď. Nechybí ani dřevěné podlahy v netradičním odstínu, celkovou atmosféru vytváří stylově zkombinované doplňky, ve kterých se prolínají třpytivé nebo rockerské prvky. Zkrátka interiér, který rozhodně budí emoce.

Pozor na příliš mnoho prvků

Pro glamour je typické, že se v interiéru rozhodně máme na co dívat. To ale neznamená, že bude celek působit kýčovitě. Vždy platí, že dodržujeme základní barvy a doplňujeme je malými drobnostmi v barvě doplňkové. Více barev rozhodně nepotřebujeme. Černá a bílá, která se doplní zlatavým odstínem, tak pro jednu místnost bohatě stačí. Nepotřebujeme kýčovitý prostor s mnoha barvami. Proto si nejprve určete, jaké barvy budou u vás hrát hlavní roli.

Jaké materiály zvolit

Glamour styl dokonale vynikne při použití klasických materiálů pro bytový design. Rozehrajte sofistikovanou hru a dopřejte si nábytek z masivu, který bude očalouněný látkami v barvách, které si zvolíte. Používejte mramor nebo dřevo pro podlahu, luxusní obklady z kamene nebo zajímavé tapety na stěny. Nebojte se bytového textilu, který se třpytí a dává tak jasně najevo, že zde se bydlí skutečně dobře.

Nemalou roli hrají i bytové textilie. Dobrou službu vám udělají závěsy se zlatými nebo naopak kovovými odlesky, dekorativní polštářky, nebo zajímavé kusové koberce. Vždy se držte jednotné barevné linie a celek bude dokonalý.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.