Krbová i kachlová kamna zútulní interiér rodinného domu

9.6.2016 | autor: Redakce PŽ

Lokální topidla, mezi která spadá topení v krbových kamnech a kachlových kamnech, představují specifický segment ve světě bydlení. Rostoucí oblíbenost kamen má na svědomí neustále se zvyšující cena elektrické energie a zemního plynu. A navíc, kachlová a krbová kamna jsou ekologickou alternativou vytápění. V následujících řádcích vám prozradíme, jaký zdroj tepla bude slušet vašemu obydlí.

Současný trh nabízí nepřeberné množství modelů, které se svými parametry výrazně odlišují. Zaměřit byste se měli nejen na samotné rozměry kamen, ale také na vytápěcí schopnost a vytápěcí výkon. A až na posledním místě by měla být cena.

V malé chatce si vystačíte s menším krbem, protože s ním nebudete vytápět intenzivně po celou topnou sezónu. Nicméně v prostorném rodinném domě, kde bude potřeba kamna napojit na radiátorový systém, se uplatní precizní kachlová kamna.

V této oblasti působí společnost STAKA, která má ve svém bohatém portfoliu produktů kachlová kamna a krby České Budějovice. A právě s tímto profesionálem jsme spolupracovali při sepisování tohoto článku, aby měl dostatečnou informační hodnotu.

Kachlová kamna zažívají znovuzrození

V trvale obývaných stavbách se vyjímají těžká sálavá kachlová kamna s optimální akumulační schopností. Stavba kachlových kamen je sice náročnější časově i finančně, ale návratnost investice je poměrně rychlá. Ušetříte spoustu dřeva, protože se do takových kamen přikládá pouze několikrát denně. Jelikož systém je schopný produkovat horký vzduch postupně, nemusíte v noci vstávat a přikládat. I tak se ráno probudíte do prohřáté místnosti.

Živý oheň má neopakovatelné kouzlo

Ojedinělé kouzlo mají krbová kamna, která představují především designový prvek interiéru. Během mrazivého večera můžete vnímat pouze praskající dřevo a plápolající oheň. Krby nachází uplatnění zejména na chatách, ale vyjímají se i v mnohých rodinných domech, kde jsou spíše jako doplňkové topidlo.

Obraťte se na specialistu jménem STAKA, který do domů vnáší teplo. Vybrat si můžete kachlová kamna, krby a sporáky České Budějovice. S kvalitou budete nadmíru spokojení.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.