Kuchyně na míru: Jaké barvy jsou v trendu?

18.8.2022 | autor: Redakce PŽ

Kuchyně je srdcem domova. Ačkoliv při jejím zařizování vládne především praktičnost a nadčasovost, není od věci se inspirovat trendy. Styl kuchyně bude pravděpodobně odpovídat celkovému ladění vašeho bydlení. Pokud si zařizujete byt v duchu moderního minimalismu, pravděpodobně si nevyberete rustikální kuchyni, která by se vám hodila na chalupu. A naopak.

Pusťte do své kuchyně barvy

Zastáváme názor, že i kuchyně může hrát barvami – a to nehledě na styl. Pokud je vaše oblíbená vínová barva připomínající barevnost voňavého merlotu, můžete ji využít v kuchyni minimalistické, retro i nostalgické. Proto nás barvy baví.

Bestsellerem všech kuchyňských studií je smetanová kuchyně v kombinaci s deskou v dekoru světlého dubu. Dalšími možnostmi jsou kuchyně v odstínech šedé. Pokud neutrální přírodní odstíny nejsou nic pro vás, nebo zkrátka jen toužíte po kuchyni, která bude vybočovat z řady, nechte se inspirovat barvami.

Pastelové barvy vládnou moderním kuchyním

Velkým trendem, který se drží na špici popularity, jsou pastelové barvy. Ať už se jedná o pudrově růžovou, mentolovou nebo „baby blue“, pastelové barvy jsou nesmrtelné. Zákazníci si je vybírají i pro to, že se hodí do každé kuchyně. Zatímco syté nebo tmavé barvy mohou být problematické u menší kuchyně, světlé „pastelky“ i mini kuchyni opticky zvětší.

Černá kuchyně v glamour stylu i klasickém scandi

Při pátrání mezi trendy se podíváme i na zcela opačný konec spektra. Velký boom slaví celočerné kuchyně na míru. Pokud v interiéru fandíte luxusu, glamour stylu nebo i klasickému scandi, černá kuchyně vám možná padne do oka. V interiérovém designu jsme zvyklí na to, že černá působí jako efektní kontrast – zejména u doplňků. Stále častěji se ale prosazuje i u větších prvků a stává se dominantou. Pro luxusní glamour styl kombinujte černou kuchyni se zlatými nebo mosaznými doplňky. Klasikou pro interiér ve skandinávském stylu bude zase celočerná kuchyně v matném provedení.

Je pro vás celobarevná kuchyně „už moc“? Dodejte svému interiéru šmrnc alespoň s pomocí barevných doplňků, barevné stěny za kuchyňskou linkou nebo barevných spotřebičů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.