Kusové koberce jsou stále oblíbenější. Víte proč?

4.6.2020 | autor: Redakce PŽ

V dřívějších dobách bylo běžné mít ve většině místností v domácnosti koberce přes celou podlahu. Dnes se od tohoto trendu upouští, koberce nahrazují plovoucí podlahy a jiné typy podlahových krytin. Tato situace ovšem velmi nahrává právě kusovým kobercům. Ty jsou dnes oblíbenější než kdy předtím.

Důvod je nasnadě. Plovoucí podlaha sice vypadá elegantně a moderně, ale hřejivostí se koberci nevyrovná. Pokud nemáte podlahové topení, bez koberce jen těžko zařídíte, aby si děti mohly hrát na teplé podlaze nebo abyste se ráno z postele postavili na teplou zem.

Kusové koberce se hodí do většiny místností

Spousta lidí si proto pořizuje kusové koberce. Jeden si dají před sedací soupravu v obývacím pokoji, další před postel, jiný do dětského pokojíčku. Podle účelu využití je potřeba koberec vybrat. Například ty s vysokým vlasem jsou opravdu příjemné, ale váš syn by si na nich s autíčkem asi moc nepojezdil. Do pokoje malého dítěte se tedy spíš nehodí.

Velkou výhodou kusových koberců je jejich přenositelnost. Koupíte jeden dětský koberec s motivem silnic a podle potřeby ho přenesete buď do dětského pokoje, nebo do obýváku. Vyřešeno máte i v případě, že chcete trochu pozměnit interiér. Koberec přestěhujete na jiné místo snadno jako jiný nábytek.

Kusový koberec může být i rodinným dědictvím

Už jste slyšeli o perských kobercích? Jsou důkazem, že koberec může být i investice. Tento typ ručně vyráběných koberců stojí desetitisíce korun, ale zato vydrží. Častokrát se dědí z generace na generaci.

Za kvalitní koberec ovšem nemusíte dávat desetitisíce. Snadno se o tom přesvědčíte například v e-shopu Superpodlaha. Tam radí, že čím má koberec vyšší hustotu vláken, tím je trvanlivější. Kdyby vás zajímala i další kritéria, podle čeho kusové koberce vybírat, neváhejte se jim ozvat. Rádi vám předají své zkušenosti a znalosti.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.