Na co si dát pozor při nákupu zátěžových koberců?

30.10.2021 | autor: Redakce PŽ

Na co si dát pozor při nákupu zátěžových koberců?

Zátěžové koberce vybírejte pečlivě. Na co si ale dát pozor, abyste se nespálili? To vám povíme v tomto článku.

Jak už samotný název napovídá, zátěžové koberce by toho měly docela dost vydržet. Jestliže tedy chcete, aby i vám sloužily opravdu dlouho, připravili jsme si pro vás návod, jak tuto podlahovou krytinu vybrat.

Důležitá je gramáž

Zátěžové koberce levně může být také velice kvalitní. Obecně ale platí, že čím levnější koberce jsou, tím více kompromisů musel výrobce provést. Zpravidla to tak schytává gramáž, která bývá u těch nejlevnějších podlahových krytin poměrně malá. Jestliže se tedy chystáte koberec koupit, na gramáž si dávejte velký pozor. Čím větší číslo uvidíte, tím kvalitnější koberec budete držet v ruce.

Podobná kritéria potom platí o hustotě. Hustota a výška vlasu totiž přímo určuje životnost vašeho zátěžového koberce. U hustoty platí to samé co u gramáže - čím vyšší číslo, tím lepší. U výšky tomu je ale naopak. Koberce s vysokými vlákny mohou působit zbytečné problémy. Často mají také nižší životnost než krytiny s krátkými vlákny. Při nákupu proto raději sáhněte po koberci s kratšími, ale hustými vlákny.

A co materiál?

Stejně důležitým parametrem jako už výše zmiňovaná hustota nebo gramáž je materiál. Na něm v podstatě stojí a padá to, jak dlouho a jak se vlastně bude krytina používat. Volit přitom můžete ze třech možností. Přírodní materiály se mohou pochlubit především šetrností k životnímu prostředí a lepší rozložitelností, ty syntetické zase větší hustotou a životností. Jestliže chcete kombinaci obou materiálů, můžete sáhnout po kobercech vyrobených jak ze syntetiky, tak přírodních vláken.

Kromě základového materiálu dbejte také na to, jak vypadá samotný podklad. Jestliže sáhnete po gumě, latexu nebo flícu, rozhodně neprohloupíte. Jedná se totiž o nejčastěji používané materiály, které zajistí optimální přilnutí k povrchu. Nabízí také dostatečně dlouhou výdrž a odolnost proti opotřebení. Zátěžové koberce na tom poté jen a jen vydělají.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.