Noční stolek – odkladová plocha pro vaše věci (nejen) během noci

28.4.2020 | autor: Redakce PŽ

Noční stolek – odkladová plocha pro vaše věci (nejen) během noci
Každá zařízená ložnice se neobejde bez postele a …? Ano, správně, bez nočního stolku, tento kus nábytku totiž nabízí nezbytný úložný prostor dostupný i z pohodlí vaší postele. Nejvíce jeho praktičnost oceníte, jak již jeho název napovídá, v nočních hodinách, kdy už kupříkladu ležíte v pohodlí postele a čtete si knihu. Kdyby noční stolek neexistoval, tak byste museli před usnutím vstát z postele a knihu odnést na stůl, takhle ji můžete uložit přímo z postele.

Avšak odkládat věci do nočního stolku si můžete i během dne. Naprostá většina z nich má k dispozici prostorný šuplík, kam si můžete schovávat různé drobnosti. Ač by se mohlo zdát, že takovýto noční stolek plní tedy pouze praktickou funkci, není tomu tak, je totiž i nesmírně důležitým prvkem interiérového designu. Pokud si vyberete vhodný noční stolek, pak můžete rázem vylepšit vzhled celé ložnice, platí to samozřejmě ale i naopak.

Podle čeho si vybírat noční stolek?

Proto je nutné výběr nočního stolku rozhodně nepodcenit a už ideálně před vstupem do prodejny vědět, co od něho očekáváte a jak má vypadat. V prvé řadě si je třeba zvolit takový noční stolek, který bude plně korespondovat se zbytkem vaší ložnice. V nejlepším možném případě by měl ladit s ostatním nábytkem, zejména pak s postelí a šatními skříněmi, zároveň by neměl narušovat barevný ráz výmalby a podlahového vybavení, rovněž doporučujeme držet se spíše střídmějších motivů a designů.

Dalším důležitým kritériem výběru nočního stolku je bezpochyby materiál, ze kterého je vyroben. Nejvhodnějším z nich je rozhodně dřevo, na tom se asi všichni shodneme, nicméně jaké konkrétně? Skvělé jsou například noční stolky vyrobené z borovice, které perfektně zapadnou třeba do ložnice zařízené ve skandinávském stylu. Pokud sháníte odolný stolek, jenž vám dlouho vydrží, pak můžete sáhnout po olši nebo dubu, tedy tvrdých dřevech.

Na velikosti záleží

Krom designu, barvy a materiálu se je nutno zohlednit také to, jakou má mít noční stolek velikost, potažmo jak velké mají být jeho úložné prostory. Před navštívením prodejny s nábytkem je dobré si jasně definovat, jak jej budete chtít používat a jaké věci, jež nepotřebujete mít neustále na očích, do něj chcete schovávat. K dispozici jsou stolky všech možných rozměrů, nicméně je dobré se držet spíše při zemi, neboť noční stolky slouží k odkládání drobností, nikoliv objemných předmětů.

Důležitá je samozřejmě i cena, ta by však nikdy neměla hrát prim na úkor kvality. Nejlevnější noční stolky se pak dají sehnat už za cenu kolem 500 Kč. Jenom za tak málo můžete získat nesmírně praktický úložný prostor do vaší ložnice, kam si můžete krom již zmiňované knihy odložit třeba i sklenici vody, abyste v noci nemuseli absolvovat zbytečnou cestu do kuchyně.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.