Plně automatizované vytápění domácnosti ušetří peníze i spoustu starostí

30.3.2022 | autor: Redakce PŽ

Plně automatizované vytápění domácnosti ušetří peníze i spoustu starostí

Ačkoliv si to nemusíme na první pohled přiznat, tak žijeme ve světě, kde je automatizace všeho naprosto ústředním tématem. Na svět se dostávají pojmy jako je internet věcí, nebo automatizace a umělá inteligence. Tyto snahy ušetřit lidem spoustu starostí, a dokonce i práce se dostaly i do samotného vytápění, které potřebuje každá domácnost.

Automatizované vytápění se přitom podílí nejen na větším pohodlí uživatelů, ale dokonce také na bezpečnosti, nebo finanční úspoře chodu domácnosti. Velice často přitom jde jen o několik málo komponentů, které dokáží svojí úlohou zpříjemnit užívání domácnosti opravdu každému.

Neřešte už nedostatek tlaku v topném systému

Každou topnou sezonu nás pravidelně obtěžuje jedna věc. Tou věcí je odvzdušňování topení, která nebyla po celý rok využívána. Pokud žijete v bytech, tak se týká tento problém pouze topení přímo v domácnosti. Pokud ale máte vlastní dům, tak je potřeba topný systém odvzdušnit i u samotného zdroje, a to už není až taková legrace. Jednou z věcí, které nám tak mohou ulehčit pravidelnou péči o vytápění domácnosti, je automatický odvzdušňovací ventil. Podle nastaveného tlaku dokáže ventil případné přetlaky včas plynule uvolnit. Nenaruší tak běh systému, ale zároveň jej ani nemůže přetlak blokovat.

Mějte vždy domácí teplotu podle venkovních podmínek

Není zdravé ani příjemné, když přecházíme mezi výraznými výkyvy teplot. To je ale typickým problémem spousty dní, kdy odcházíme ráno či přicházíme večer domů. Teplota, která v domácnosti panuje, by se ale měla vždy dynamicky odvíjet od venkovních podmínek. Pokud se venku oteplí, měla by teplota reagovat, stejně tak by neměla klesat, jakmile se venku prudce ochladí. Takzvaná ekvitermní regulace je komponentou, která přesně tuto funkcionalitu vašemu topnému systému umožní.

Termostatické ventily v topném obvodu

Další důležitou součástí obvodu jsou samotné směšovací ventily. Na místě, kde jsou umístěny, se směšuje studená a teplá voda. Modernější termostatický směšovací ventil ale má mnohem větší spektrum užitku. Může inteligentně limitovat vrchní i spodní teplotu vody, díky čemuž může fungovat například jako ochrana před opařením příliš horkou vodou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.