Proč byste měli bydlet v Brně?

14.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Brno, druhé největší město České republiky, nabízí hned několik důvodů, proč se řadí k nejvhodnějším místům k bydlení. Opomeňme nyní veškerou sociální vybavenost na skvělé úrovni. Zapomeňme na příjemné teplé klima a přítomnost přírodních krás. Brno je především město bohaté historie a kultury.

Z kulturních památek se vám zatočí hlava

Když vezmeme v potaz, že první zmínky o Brně jsou již z roku 1091, přičemž historie osídlení tohoto území sahá ještě více do minulosti, je jasné, že počet kulturních památek tomu odpovídá. Z několika set pamětihodností čítáme v současné době devět národních kulturních památek, a dokonce jednu zařazenou na seznam Světového dědictví UNESCO.

K těm nejvýznamnějším a zároveň nejznámějším patří jistě Vila Tugendhat, hrad a pevnost Špilberg, katedrála svatého Petra a Pavla, případně kostel svatého Jakuba Většího. To je jen nepatrný výčet toho, co na vás v Brně čeká.

Nuda v Brně? Ani náhodou!

Co se týká společenského vyžití, nebudete vědět, jakou akci si vybrat dřív. Každoročně se na přelomu května a června koná festival zábavy Brno – město uprostřed Evropy, v rámci něhož se můžete zúčastnit jízdy starými dopravními prostředky nebo se třeba zaposlouchat do hudby brněnské filharmonie. Zajímavostí je soutěžní přehlídka ohňostrojů – největší show ohňostrojů ve střední Evropě.

Za zmínku jistě stojí i Brněnské kulturní léto. Jeho součástí jsou stále více oblíbené Brněnské shakespearovské hry. Mezinárodní festival Divadelní svět, taktéž největší akce podobného zaměření ve střední Evropě, je tradičně zahajován Nocí kejklířů. Filmový festival Cinema Mundi s mezinárodní účastí hostí i filmaře bojující o sošku Oscara. A co teprve kontroverzní filmový festival s homosexuální tématikou Mezipatra? V Brně si jednoduše najde zábavu každý.

Co takhle pořídit si v Brně bydlení?

Jistě tušíte, že pořídit si vlastní bydlení je v současné době těžší než kdykoliv dříve. Pravidla pro získání hypotéky jsou opět přísnější. Ceny realit v Brně a okolí nepatří k nejnižším, což je dáno skvělou lokalitou, veškerým občanským vybavením i dostatečným pokrytím lukrativních pracovních nabídek. Alternativou se tak může stát pronájem garsonky v Brně.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.