5 rad, jak správně vybrat místo pro dobré bydlení

29.11.2019 | autor: Redakce PŽ

5 rad, jak správně vybrat místo pro dobré bydlení

Nové bydlení je téma, které zajímá stále více lidí. O byty v Praze nebo Brně je velký zájem.  Developeři jen v hlavním městě prodávají téměř deset tisíc nových jednotek ročně. Ne každý z projektů ale představuje dobrou volbu. Podle čeho bychom měli bydlení vybírat? 

1. Dobří sousedé = spokojené bydlení

O sousedských hádkách vznikla řada filmů, klih a vtipných historek. Proč? Protože vztahy se sousedy jsou pro nás důležité. Při výběru lokality pro váš nový domov proto chtějte vědět, kdo jsou ostatní kupující a k jakému účelu byt pořizují.

2. Zeleň, dětská hřiště a další si zaplatíte

Zlákala vás krásná prodejní vizualizace trávníků a odpočinkových zón? Myslete na to, že prostory okolo domu vyžadují pravidelnou údržbu, či dokonce stálé zaměstnance, které zaplatíte vy. Spočítejte si předem měsíční poplatky a předpokládané zálohy na vodu, topení a správu budovy.

3. Ptejte se na prodávajícího

Věnujte čas hledání referencí na svého developera či vlastníka nemovitosti. Zjistěte si, zda se za developerem netáhnou nevyřešené kauzy nebo nedokončený projekt.

4. Lokalita a bezpečnost

Zjistěte si, kde je nejbližší školka, jak daleko to budete mít do lékárny a jaká je dopravní dostupnost. Bude místo bezpečné pro vaše děti? Jak vysoká kriminalita ve čtvrti je? Stav delikvence v okolí zjistíte na www.mapakriminality.cz

5. Analyzujte nájmy a kupní cenu

Víte, jaká je výše nájmů v dané lokalitě? A hledají zde lidé pronájem? Tyto informace jsou klíčové, pokud máte v plánu použít byt jako investici. Stejně tak si porovnejte ceny samotných bytů v podobných lokalitách.

Ať už hledáte developerské projekty v Praze, nebo máte zálusk na prodej rodinných domů, investujte prověření lokality čas. Interiér domácnosti můžete přestavět vždy, ale lokalita vašeho bydlení se už nezmění.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.