Umělý vánoční stromek je vkusný a ekologičtější než živý

18.7.2020 | autor: Redakce PŽ

S blížícími se vánočními svátky si spousta z vás klade jednu důležitou otázku. Investovat do umělého stromečku, nebo sáhnout spíše po živém jehličnanu? Pokud se nad tím zamyslíte, ekologičtější varianta je výrobek z plastu. Proč by měly stromy umírat kvůli několika dnům Vánoc?

V první řadě je nezbytné si uvědomit, že umělý vánoční stromek není jednorázové plastové nádobí, které po použití ihned vyhazujete. Vydrží vám několik let, dokonce vás nezklame ani po deseti či dvaceti letech. Samozřejmě záleží na tom, jak kvalitní provedení koupíte. Současná nabídka je však rozmanitá a vánoční stromeček je natolik realistický, že ho od živého ani nerozpoznáte.

S umělým stromečkem ušetříte

Cena je jeden z faktorů, jenž často rozhoduje o koupi produktů. Pořizovací cena umělého vánočního stromku je opravdu rozmanitá, neboť záleží na velikosti, designu, značce a podobně. Pokud preferujete kvalitní alternativu vánočního stromečku a nevadí vám investovat i vyšší částku, zvolte model s 3D efektem. Proč? Vypadá totiž jako živý, přičemž disponuje 3D jehličím.

V posledních letech se obrovským hitem staly zasněžené stromečky, které jsou pokryty umělým sněhem. Protože se sníh nanáší moderní technologií, nehrozí jeho opadávání. Části sněhu mohou odpadnout pouze při prvním rozkládání větviček.

Stačí se podívat do e-shopu, jenž se zaměřuje na prodej vánočních stromků, a zaujmou vás produkty svým kvalitním zpracováním. Stromečky jsou vybaveny pevnou železnou konstrukcí i stabilním stojanem, takže se nemusíte bát, že by byly nestabilní. Stejně tak jsou vyrobené z nehořlavých materiálů.

Kdybyste zvolili zasněžený umělý smrk s 3D efektem a s výškou 210 centimetrů, vyjde vás na přibližně 9 000 korun. Živý stromek s takovými parametry by vás stál něco okolo 3 000 až 4 000 korun. Nicméně živou alternativu po vánočních svátcích vyhodíte ke kontejneru, zatímco umělý si necháte na další roky. Investice se vám tedy vrátí už během prvních dvou let.

Nenechávejte nákup na poslední chvíli

Přestože jsou ještě Vánoce v nedohlednu, neměli byste nechávat nákup na poslední chvíli. Pojďte si umělý stromeček koupit třeba už v září. Internetový obchod Svetstromku.cz zahajuje prodej už 1. září, takže se na vás dostanou ty nejlepší kousky. Připraveny jsou 3D stromky, bílé i zasněžené stromečky, ale narazíte také na kategorii se stromky v květináči a na pařezu.

Prvně si ujasněte, kolik jste ochotni za takový stromek dát, a potom se pusťte do nákupu. Připravte se na Vánoce dopředu a vyhnete se tak stresu, jenž vás doposud před vánočními svátky neminul. A co víc, můžete se těšit na předsezónní slevy. Seženete tak vánoční stromek za vskutku atraktivní ceny.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.