Zahradní nábytek – jen kousek od letní pohody

29.5.2016 | autor: Redakce PŽ

Zahradní nábytek – jen kousek od letní pohody

Jakmile se začnou projevovat teplé paprsky slunce, začneme toužit po relaxaci na zahradě. Pro dokonalý odpočinek na terase či v pergole je určen zahradní nábytek. O pohodlí se postarají stoly, křesla, židle, lehátka, houpačky anebo celé sety zahradního nábytku.

Pohodlí a kvalita především

Při výběru zahradního nábytku je třeba si uvědomit, že je umístěn venku a musí odolávat nejrůznějším vrtochům přírody, slunci, dešti či větru. Před samotným nákupem je nutné se zamyslet, jakou barvu upřednostňujeme. Stoly, židle, křesla a lehátka by měla korespondovat s celkovým vzhledem zahrady. Lidé se zajímají také o své pohodlí, někdo dává přednost tvrdšímu, jiný měkčímu nábytku. Elegantním prvkem zahradního nábytku jsou podsedáky a područky, které se postarají o komfortní sedění, ležení i opření.

Jaký zvolit materiál?

Dnešní prodejci nabízejí zahradní nábytek vyráběný z nejrůznějších materiálů. Na scéně jsou přírodní i uměle vytvořené materiály. Exotické, pevné a odolné teakové dřevo se pyšní pružností a stabilitou. Teakové dřevo má dlouhou životnost a velmi dobře odolává povětrnostním vlivům. Neimpregnovaný a neošetřený zahradní nábytek z borovicového dřeva vydrží 20 – 70 roků. Borovicové dřevo nemá rádo nadměrnou vlhkost, jinak zmodrá.

Zahradní nábytek se musí líbit

Hitem poslední doby je umělý ratan, náhražka přírodního ratanu. Může nabídnout pružnost, odolnost proti UV záření, vlhkosti a chlóru. Snad nejvíce osloví příjemnou cenou a také barevností. Pevnost, tvrdost a trvanlivost, to je zahradní nábytek z tropické dřeviny akácie. Oblíbenou surovinou pro výrobu nábytku je i dřevina meranti, která pochází z jihovýchodní Asie. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv zahradní nábytek, křesla, židle, houpačky, lehátka či stoly, obraťte se na zkušeného prodejce, jen tak budete spokojeni.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.