Dětské psací stoly jako z pohádky

29.6.2011 | autor: Redakce PŽ

Dětské psací stoly jako z pohádkyPokud patříte mezi rodiče, kteří chtějí mít pro své nejmenší zařízený dětský pokoj jako z pohádky, vězte, že i psací stůl takový může být. Široká a pestrá nabídka nejen barev, ale i designů, či dětských motivů promítnutých do dětského nábytku, není v dnešní době ničím výjimečným. Dnes již není třeba držet svou fantazii na uzdě a pořizovat nudný dětský nábytek. Jak ale vybrat dětský psací stůl, aby vypadal originálně a byla při tom zachována jeho funkčnost? Zkusme si projít, co dnešní trh nabízí a co je ve světě psacích stolů do dětského pokoje nového.

Dětské stoly s nadstavcem i bez


Patří mezi nejvyhledávanější. Ano, řešení vašeho bydlení především v malých prostorech a není ničím netradičním, že jeden dětský pokoj patří dvěma dětem. Pak je každý centimetr v prostoru velmi vzácný a s prostorem je třeba pracovat nejen na zemi, ale i na stěnách, které mnohdy mohou nabídnout místa na spousty polic, skříněk, či komod na zavěšení. Zůstává tak více místa na podlaze a samozřejmě na hraní. Psací stoly s nadstavcem tedy mohou vyřešit jak nedostatek prostoru, tak přinášejí také správné, ergonomické rozčlenění prostoru na více funkcí. Dítě má totiž vše při ruce. Nadstavec nad psacím stolem, kde můžete umístit učebnice, sešity a další pomůcky tak plní funkci komody, či skříňky s šuplíky. Samozřejmě že nadstavců nad dětský psací stůl je celá řada, od malých policových až po velké skříňové. Výběr je pouze na Vás. A taky na tom, kolik místa v prostoru dětského pokoje chcete ušetřit a zda se Vám také nadstavce designově líbí, či zapadají harmonicky do interiéru.

Další neméně praktickou funkci plní kontejnery na kolečkách, které lze libovolně a hlavně velmi snadno přemisťovat. A tak když vaše dítě zrovna píše úkoly a chce mít pod pracovní deskou dostatek místa na nohy, stačí menší kontejner s šuplíky pouze přemístit někam jinam. Až dítě svou činnost dokončí, šuplíky zase lehkým pohybem dáme pod stůl, čímž nepřekáží v dětském pokoji, když si dítě hraje. V jakémkoliv případě, když pořizujete dětský psací stůl klasický, nebo s nadstavcem, vždy však by měla být součástí psacího stolu deska na klávesnici. Samozřejmě pojízdná. Každý psací stůl by také měl mít doporučenou výšku pracovní desky a to v rozmezí od 73 do 75 cm. Tento rozměr není daný náhodně, ale tak, aby bylo zachováno zdravé držení těla dítěte, což je velmi důležité. Nabídka psacích stolů, které jsou plně funkční, se dnes vyrábí v nejrůznějších dezénech, velmi sytých odstínů. Od jasně červené, až po několik odstínů modré. Často je barva doplněna ještě daným tématem celého dětského pokoje, například samolepky, či masivní vyřezané dekorace květin, dopravních značek, nebo rybiček. Velmi často je také využito dětského motivu jako tvaru úchytek. Místo úchytky klasické může váš dětský nábytek mít podoby zvířátek, nebo hvězdiček. Výhodou pak je také to, že až dítě povyroste, dětské úchytky lehce vyměníte za klasické a psací stůl může být vhodný i pro dítě již na střední škole. Nabídka dětských psacích stolů je opravdu velmi široká a je z čeho vybírat.

Multifunkční dětský nábytek – psací stůl


Multifunkční nábytek je novou doménou ve světě nábytkářského průmyslu a nevyhnul se ani dětskému designu. Což je pro majitele malých bytů velmi dobře. Na našem trhu můžete najít řešení dětského psacího stolu také jako nábytku, který je vidět a používán pouze v tom případě, když stůl vysunete například z útrob dětské postele. Typickým příkladem multifunkčního dětského nábytku je například dětská postel Fresno, která nabízí jak, police, skříňky tak výsuvný psací stůl a dokonce také s předepsanou výškou pracovní desky. Další možnosti nabízí také nejrůznější podoby poschoďových postelí, kdy můžete jako spodní část postele mít klasickou postel, nebo po rozložení desky na spaní psací stůl a dvě lavice. No posuďte sami, co vše je ve světě dětského designu možné.

Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.