Vybavte svou předsíň stylovým nábytkem a nezbytnými doplňky

11.11.2016 | autor: Redakce PŽ

Vybavte svou předsíň stylovým nábytkem a nezbytnými doplňky

Předsíň je většinou to první, co vaše návštěva uvidí, když přijde na pozvání k vám domů. Chcete-li udělat perfektní první dojem, věnujte vybavení a dekoracím v předsíni náležitou pozornost. Nejde vám přece jen o názor ostatních. Když se vracíte z práce domů a zaklapnete za sebou dveře, měla by vás uvítat přívětivá atmosféra domova. Holé stěny, boty nasáčkované u dveří a jeden strohý věšák, to opravdu není nic moc. Inspirujte se následujícími tipy a triky, které vám pomohou vykouzlit z předsíně útulnější zákoutí.

Šatní panely a věšáky

Veškerý design nábytku a doplňků by především měl stylově ladit se zbytkem vybavení bytu či domu. Preferujete spíše retro styl nebo vám jsou bližší současné trendy v designu a zařizujete si moderní bydlení? K tomu většinou patří i výběr typických barev, tvarů a materiálů. Do každé předsíně patří šatní panely a věšáky na odkládání svršků, šál a kabelek. Chcete-li docílit moderního vzhledu, volte stojany a věšáky jednoduchých barev, hladkých tvarů a nebojte se ani kovových konstrukcí. V retro stylu lze pořídit speciálně upravené lišty s háčky v imitaci dřeva. Jistě si ještě dnes vybavíte klasický stojan z masivního dřeva, který stával v předsíni vaší babičky. Dnes jej naleznete pod nálepkou vintage či retro, každopádně pokud je toto váš styl, nesmí u vás takový stojan na kabáty chybět. Modernější stojany ovšem nejsou tak robustní, retro stojan se proto hodí spíše do větších předsíní. Moderní styl je rozhodně úspornější a výrazně minimalistický. Kombinace střízlivé bílé barvy, kovových a dřevěných prvků, to je čistá moderna. Takové syrově elegantní věšáky a stojany snadno umístíte do předsíně vymalované jednoduchou barvou nebo mezi stěny imitující betonový vzhled, ten je dnes také v kurzu.

Botníky a regály

Důležitými úložnými prvky, jež nelze opomenout, jsou botníky a regály na boty. Dřevěné botníky do předsíně jsou nadčasovým zbožím, ty vám krásně zapadnou do jakéhokoliv stylu bydlení. Zvláště klasické otevřené regály se stále těší velké oblibě. Většinou mají lidé doma obojí, uzavřený botník a regál na boty. Do prvého patří sezonní obuv, kterou momentálně nenosíte, a samozřejmě papuče pro návštěvy. Do regálu se umisťují boty po každodenním příchodu domů. Otevřený regál by měl být dostatečně prostorný, aby měla kam složit obuv i případná návštěva, většinou se to řeší větším množstvím poliček. Velice originální a prostorný je netradiční teleskopický regál, do něhož se boty umisťují na háčky. Je to také unikátní řešení pro ženy disponující obrovským množstvím bot, už o ně nemusíte zakopávat a botník vám nebude praskat ve švech.

Vhodné doplňky a dekorace

Užitečnými pomocníky do předsíně jsou doplňkové skříně, vhodné osvětlení, schránka či košík na klíče, háček na odkládání lžíce na boty a jiné nezbytnosti. Doplňkový předsíňový nábytek většinou sestává z různě velkých komod, vestavěných skříní, krabic, stolků a šatních lavic, na něž se dá i sednout. Velkou službu při každodenním obouvání a vyzouvání vám udělá stolička, úspornější možností je však sedací box či klasická šatní lavice s úložným prostorem. Do rohu ke dveřím lze umístit vhodně zvolený stojan na deštník. Předsíň bývá tmavý kout domu, přesto je velmi příjemné, když po příchodu z městské šedi vaše oči okamžitě zavadí o květiny. Do druhého rohu předsíně tak lze umístit stínomilnou květinu, břečťan či umělou orchidej v tak akorát velkém stylovém květináči. Květinu efektně odložíte i na malý stolek na kolečkách. Příjemného dekoračního efektu také docílíte se sušenými květinami a figurkami. Součástí předsíně bývá i zrcadlo k nutné „kontrole zevnějšku“ před odchodem z domu. Před Vánoci nezapomeňte na adventní věnec na dveře, ten také přispěje k útulnému bydlení. Jestliže má být dům váš hrad, předsíň je jeho vstupní brána. Postarejte se o to, aby byla působivá!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.