Tipy, jak rychle prodat nemovitost

29.5.2021 | autor: Redakce PŽ

Tipy, jak rychle prodat nemovitost

Chystáte se prodat nemovitost, ale nevíte jak na efektivní a co nejrychlejší prodej? Možná děláte někde chybu. Možná máte co nabídnout, ale váš inzerát není vidět. Možná jste se dostali do stavu, kdy neustále snižujete cenu, ale kupující stále chybí. Prodej nemovitostí může být občas pěkným oříškem, který dokáže člověka potrápit. Naštěstí existují jednoduché způsoby, které vám prodej usnadní a urychlí.

Najměte si realitního makléře

Pokud chcete nemovitost prodat opravdu rychle, vyplatí se investovat do služeb realitního makléře. Ten ví, kde má vaši nemovitost nabídnout či jak k prodeji přistupovat, abyste se brzy svého břemena zbavili.

Nacenění a správné stanovení ceny

Roli na rychlosti prodeje nemovitosti také hraje to, jestli je cena nemovitosti správně nastavená. Často se stává, že lidé mají konkrétní představu o tom, kolik by za svou nemovitost chtěli utržit. Jejich představa o hodnotě je často spjatá s penězi, které do nemovitosti investovali, nebo kolik v tuto chvíli potřebují utržit, aby měli na hypotéku, nový byt nebo na vypořádání majetku. Bohužel, tato cena v mnoha případech nevypovídá o skutečné hodnotě nemovitosti.

Pokud jste se rozhodli nemovitost prodat, obraťte se opět na realitního makléře, který vám pomůže se správným stanovením ceny. Projděte si weby s prodejem nemovitostí, kde zjistíte, jak se ceny v danou chvíli pohybují. V neposlední řadě zkuste zjistit, za jakou cenu se prodaly okolní nemovitosti v podobné nemovitosti jako té vší. O stanovení ceny můžete požádat více makléřů, počítejte ale s tím, že ceny se budou lišit. V tomto případě nastává rozhodování, jakého makléře zvolit. Připravte si proto otázky, aby vám stanovenou cenu odůvodnil a zřetel berte i na jeho reference. Může se totiž stát, že vámi vybraný makléř stanovil nejvyšší cenu, která se vám nejvíce líbila, ale v průběhu prodeje bude na vás vyvíjet neustálí tlak o snížení ceny, která bude nakonec příliš nízká.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.