Kupujeme byt: Na co se zaměřit?

13.8.2014 | autor: Redakce PŽ

Kupujeme byt: Na co se zaměřit?

Patříte-li mezi ty, v jejichž hledáčku je aktuálně prodej bytů v Praze, jistě se zajímáte i o to, na co se při koupi bytu zaměřit. Je tady několik zásadních věcí, které byste rozhodně neměli opomenout.

Na co dbát při koupi bytu?

V první řadě by vás měl zajímat fakt, jestli není nemovitost zatížena nějakým věcným břemenem. Požadujte aktuální výpis z katastru nemovitostí, případně se sami informujte na všechny dostupné informace.

Nekupujte “zajíce v pytli“ ani co se technického stavu týče. Tak jako při koupi automobilu využijeme pomoc někoho, kdo se zabývá servisem vozidel, ani u prohlídky bytu by neměl chybět odborník z oblasti stavebnictví. Informujte se nejen na konkrétní byt, ale taky na budovu, ve které se nachází.

Pro správný výběr bytu a lokality, v níž bude umístěn, je důležitý i váš věk. Jste-li mladí a plánujete založení rodiny, jistě vám bude vyhovovat prostornější byt a v nejbližších letech budete potřebovat dětského lékaře, hřiště, různé sportovní vyžití, školku, školu a přitom i dobrou dostupnost do zaměstnání.

Máte-li už děti odrostlé, postačí vám zřejmě byt velikost 2+1 a vaší prioritou bude zvláště dobrá dostupnost do zaměstnání, možnosti trávení volného času, kulturní vyžití a taky pohodlné nakupování.

Senioři většinou vyhledávají malý byt. Určitě uvítají prostor, kde si odpočinout, zeleň s posezením, ale také dostupnou lékařskou péči, lékárnu, obchody, aby nemuseli nákup nosit příliš z daleka. Také není vhodné, aby si kupovali byt např. ve 4. NP, pokud dům nemá výtah. I když jim momentálně chůze do schodů nevadí, za pět let může být situace značně odlišná a vyjít z domu pro ně může být velmi nekomfortní.

Vyberte si byt u zkušené realitní kanceláře

V mnohém vám může pomoci i zkušená a solidní realitní kancelář. Právě takovou je realitní kancelář Homesweethome. Na trhu nemovitostí se pohybuje již přes deset let a za tu dobu pomohla najít vyhovující bydlení mnoha klientům.

Zaujme-li vás některý z bytů v její nabídce, neváhejte kontaktovat makléře. Ochotně vám zodpoví všechny vaše dotazy.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.