Nový nízkoenergetický projekt Krásné Počernice vstupuje na rezidenční trh

23.7.2010 | autor: Redakce PŽ

Developerská společnost Konhefr získala pro svůj nový nízkoenergetický projekt Krásné Počernice pravomocné územní rozhodnutí. Realitní společnost České spořitelny, exkluzivní prodejce tohoto projektu, zahájila prodej 43 bytů a jednoho rodinného domu, které vyrostou v jižní části Horních Počernic v Praze 20. Projekt Krásné Počernice s několika atraktivními byty v zemi přímo navazuje na obytný soubor Horní Počernice V Lukách, jenž byl společností Konhefr úspěšně dokončen v roce 2008 a získal prestižní ocenění „Stavba roku 2008".

Stejně jako jeho předchůdce nabízí projekt Krásné Počernice kvalitní a komfortní bydlení s důrazem na nízké provozní náklady. Proto byl developerem a architektonickým ateliérem Hlaváček & Partner koncipován jako nízkoenergetický, díky čemuž budoucím majitelům přinese značné úspory v rozpočtu domácnosti při úhradách plateb za energie a vytápění. Všechny budovy v projektu Krásné Počernice splňují ta nejpřísnější kritéria a získávají tak Průkaz energetické náročnosti budovy typu A, což je nejlepší možné hodnocení. Každý z domů bude vybaven tepelným čerpadlem, které společně s rekuperací vzduchu sníží provozní náklady na řád stokorun. V rámci projektu budou postaveny 3 bytové domy s celkem 43 bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk až 4+kk a o velikosti 33 m2 až 125 m2. K většině bytů patří terasa či předzahrádka. Soubor doplňuje jeden solitérní dvoupodlažní rodinný dům 5+kk. Vydání stavebního povolení developer očekává v září, následně bude zahájena výstavba.

„Tří až čtyřpodlažní bytové domy nabídnou kromě standardních bytů a dvou nebytových prostor také 11 atraktivních bytů v zemi," říká Miloš Červenka, obchodní ředitel Realitní společnosti České spořitelny. „Tyto podzemní byty s dostatečným přístupem denního světla poskytují díky zapuštění do terénu a vzhledem k ozelenění střechy dokonalou tepelnou izolaci. Kvalitu a oblíbenost nízkoenergetické výstavby dokazuje vyprodanost předchozích etap, na něž Krásné Počernice navazují. Věříme proto, že si i tento výjimečný projekt brzy najde své kupce," dodává Miloš Červenka.

Horní Počernice se nacházejí na východním okraji Prahy v městské části Prahy 20 a kombinují klidné bydlení v blízkosti přírody s komfortem velkého města. Lokalita nabízí perfektní spojení do centra metropole - vlakem za 20 minut až na Masarykovo nádraží. Nedaleký Černý Most s nákupním a relaxačním centrem a konečnou stanicí metra „B" je snadno dostupný autem i MHD. Projekt Krásné Počernice je obklopen zelení. Blízký Klánovický les a Xaverovský háj jsou ideální na procházky a sport. Zdejší cyklostezka je vhodná nejen pro cyklisty ale také pro in-line bruslaře. Horní Počernice poskytují veškerou infrastrukturu - poštu, banky, obchody, mateřské i základní školy a dokonce gymnázium a střední odbornou školu.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.