Odpočet zahájen: 7 dní do odhalení další zahraniční hvězdy Open Air Festivalu

23.3.2010 | autor: Redakce PŽ

Už příští týden se budou mít proč radovat fanoušci kytarovek. Jak si tím můžeme být tak jistí? Číst z křišťálové koule zatím sice neumíme, ovšem máme zaručenou informaci od pořadatelů Open Air Festivalu, že už za sedm dní prozradí jméno dalšího zahraničního headlinera. Kdo doplní hvězdnou partu, které zatím vévodí duo Faithless a Röyksopp? Jedinou indicií je, že půjde o „kytarovku" z ciziny. Odkud a jakou, to pořadatelé tají. Co ovšem netají je možnost koupit vstupenky na festival v předprodeji za nejlevnější možnou cenu. Pokud ještě stále váháte, nerozmýšlejte dlouho. Přesně za týden totiž lístek na festival podraží ze současných 660 na 770 korun. Členové O2 Extra mají výhodu v podobě akce 1 plus 1 vstupenka zdarma. Za cenu jednoho lístku tak získají dva.

Emil Hakl a jeho čtení

Své autorské čtení na Open Air Festivalu chystá Emil Hakl, vítěz soutěže Magnesia Litera 2003. S psaním začínal už v 80. letech, psal však jakoby o jiných světech. Jeho slovem byla báseň, dnes už slovům dává větší kázeň. Jinými slovy Emil Hakl se začal koncem devadesátých let věnovat próze, což mu vyneslo významné úspěchy. Nejvýraznější z nich je zřejmě ohlas na Haklovu novelu O rodičích a dětech. Ta byla přeložena do angličtiny, nizozemštiny, polštiny, španělštiny, švédštiny, chystá se německý a norský překlad a byl podle ní natočen stejnojmenný celovečerní film, který režíroval Vladimír Michálek. Chystá se také anglický překlad románu Let čarodějnice a povídkové knihy v britském nakladatelství Comma Press.

Jak se šplhá po žebříku?

Festivalový štáb Open TV si nejen pro fanoušky festivalu nachystal další reportáž ze zákulisí hudební scény, která bude od středy k vidění na webu www.openairfestival.cz. Tentokrát si posvítil na hudební anketu Žebřík, respektive na její finále. Dozvíte se spoustu zajímavých informací od Dana Bárty, Davida Krause, Matěje Rupperta a dalších. Kromě toho zjistíte, že festivalový pozdrav Hi5 už ovládá nejeden muzikant. Naučit se ho můžete i vy, a to na stránkách www.facebook.com/openairfestival. Festivalový Hi5 se vám může hodit - na všech akcích, kde najdete náš stánek totiž za Hi5 dostanete drink zdarma. Více informací a novinek hledejte na internetových stránkách www.openairfestival.cz.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.