Plastová okna: Hodí se i pro Vás?

25.7.2013 | autor: Redakce PŽ

Plastová okna: Hodí se i pro Vás?

Při rekonstrukci či budování bydlení se nevyhnete rozhodování o typu oken. Určitě budete uvažovat i o jedné z nejoblíbenějších alternativ – o plastových oknech. Víte o nich vše, co potřebujete? Zjistěte s námi, jaké jsou jejich přednosti a zda se hodí i pro Vás!

Přednosti plastových oken

  • Hlavními přednostmi plastových oken jsou barevná stálost, tepelná nepropustnost a přijatelná cena.
  • Oceníte také pevnost a dlouholetou odolnost. V křídlech i rámech je ukryta často ocelová výztuha, díky které mají plastová okna vysokou pevnost. Kování po celém obvodu splňuje i ty nejvyšší standardy funkčností i vzhledem. Kování zvyšuje odolnost proti násilné manipulaci a současně slouží jako izolace.
  • Při výběru okna Vás zajisté zajímá také jeho design. U plastových oken máte na výběr z nepřeberného množství povrchových folií, které také chrání okno proti poškrábání. Okna tak budou vždy vypadat dle Vašich představ.
  • Plastová okna se hodí i pro pasivní domy.

Nenechte se zmást!

Často výrobci uvádějí, že čím více komor má plastové okno, tím menší je tepelná propustnost rámu a křídla. Skutečně je tomu tak? Odborník z Oknoplastik.cz toto tvrzení popírá – „v praxi je to v podstatě jedno, jestli má plastové okno komor pět, šest nebo sedm.“

Dvojitá nebo trojitá skla?

Plastová okna jsou osazena dvojitým nebo trojitým sklem. Jak se mezi nimi rozhodnout? Trojitá skla jsou vhodná jak pro velké zasklené plochy, tak i např. do loftových bytů. U běžných oken zcela postačí skla dvojitá.

Okna z plastu jsou považována za skoro nezničitelná. Spolehnout se na ně můžete i Vy!Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.