Projekt Nový Sedlec nedaleko Prahy získal stavební povolení

22.7.2010 | autor: Redakce PŽ

Nízkoenergetický rezidenční projekt Nový Sedlec, nabízející 14 rodinných domů, získal stavební povolení. Projekt navazuje na nedávno dokončenou výstavbu 11 rodinných domů v severní části obce Sedlec u Líbeznic. Developerská společnost Konhefr znovu klade velký důraz na soudobou architekturu a na využití moderních technologií pro maximální snížení provozních nákladů. Domy proto získaly v Průkazu energetické náročnosti budovy třídu A. Exkluzivním prodejcem projektu je opět Realitní společnost České spořitelny.

V projektu budou postaveny 4 dvoupodlažní dvojdomy s dispozicí 4+kk o obytné ploše 122 m2 až 139 m2 a 6 samostatně stojícících domů o dispozici 5+kk a obytné ploše 138 m2 až 180 m2. Ke každému z rodinných domů náleží zahrada a garáž nebo parkovací stání. Velikosti pozemků se pohybují mezi 415 m2 a 1.150 m2. Domy jsou dispozičně řešeny tak, aby poskytovaly maximální komfort a dostatek úložných prostor. Obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně nebo v centrální částí objektu. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo, ze kterého je teplo rozváděno podlahovým vytápěním do všech místností. Systém rekuperace zajišťuje výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. Domy také mají masivní zateplení a trojitá skla.

„Nyní, když projekt získal stavební povolení, byl vybrán také generální dodavatel, kterým je přímo developer projektu společnost Konhefr. Výstavba začne v srpnu letošího roku, dokončení je plánováno na léto 2011," uvádí Miloš Červenka, obchodní ředitel Realitní společnosti České spořitelny. A doplňuje: „Všechny domy nabízejí ve standardním vybavení prvky, které ostatní společnosti nabízejí buď za vysoký příplatek, nebo je nenabízejí vůbec. Nový Sedlec je svým konceptem a vybaveností zárukou kvalitního bydlení, což nejlépe dokládá již téměř polovina uskutečněných rezervací od květnového zahájení prodeje."

Obec Sedlec u Líbeznic se nachází v okrese Praha-východ ve vzdálenosti 2 km od severního okraje hlavního města. Lokalita s okolními lesy a loukami nabízí klidné bydlení v kombinaci s komfortem velkého města, které je ideální pro rodiny s dětmi. Obec je napojena na systém pražské integrované dopravy. Cesta příměstskou autobusovou linkou na stanici metra „C" Kobylisy trvá přibližně 13 minut. Obchodní centrum Letňany s multikinem, aquaparkem a fitcentrem je vzdáleno pouhých 5 km po dálnici D8. Sedlec plánuje rozšíření stávající infrastruktury postavením komplexu pro občanskou vybavenost přímo v centru obce. Součástí komplexu bude obecní úřad, komerční prostory, multifunkční hřiště a sál pro společenské akce. V roce 2012 by měla být také otevřena mateřská škola. Ta se společně se základní školou v současnosti nachází ve 2 km vzdálených Líbeznicích, kam děti dopravuje školní autobus.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.