Úsporné žárovky – vyplatí se?

25.7.2013 | autor: Redakce PŽ

Úsporné žárovky – vyplatí se?

Láká Vás vyměnit veškeré osvětlení v interiéru i exteriéru? Zvažujete, čím je nahradit? Úsporné žárovky a další druhy svícení jsou v posledních letech často doporučovány. Vyplatí se ale skutečně?

Tak jako například v oblasti anténní či satelitní techniky, kde anténa pro digitální techniku nebo set top boxy jednoznačně vytlačily stará analogová zařízení, rovněž v oblasti svícení dochází v posledních letech k revoluci. Úsporné zdroje světla (LED osvětlení atd.) postupně vytlačují méně efektivní světelné zdroje (zejména žárovky s wolframovým vláknem).

LED osvětlení interiérů i exteriérů

Aktuálně si máte možnost koupit třeba kompaktní zářivky nebo halogenové žárovky, my bychom se však na tomto místě chtěli více zaměřit na LED osvětlení, které patří k nejpopulárnějším variantám. Jak by také ne, LED žárovky jsou výtečným zdrojem světla a můžete je využít takřka v každém interiéru. Zde se navíc uplatní rovněž LED pásky a LED trubice, které se hodí třeba na kuchyňskou linku, ale jsou vhodné i na osvícení kontur ploch.

S LED osvětlením samozřejmě nemusíte svítit pouze v domácnosti a můžete jej celkem snadno využívat i pro exteriéry. LED žárovka je vhodnou variantou na terasu, za pomoci LED pásků a LED trubic zase můžete svítit na příjezdové cestě nebo v bazénu. Zkrátka a dobře, možností využití je mnoho, takže pro ně jistě naleznete mnoho dalších uplatnění. Jak je to ale tedy s tou úsporností?

Vyplatí se pořídit si LED osvětlení?

LED žárovky, ale i kompaktní zářivky nebo halogenové žárovky se jistě vyplatí. Pojmenování „úsporné“ rozhodně nezískaly náhodou. Technologie LED (light-emitting diode) se dokonce považuje za budoucnost svícení vůbec. Cenově je sice zatím poněkud dražší, nicméně díky své šetrnosti se Vám tak jako tak vyplatí. A to nejen ve vztahu k Vaší peněžence, ale také z ekologického hlediska.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.