Výhody a nevýhody (levných) tyčových vysavačů

25.7.2013 | autor: Redakce PŽ

Výhody a nevýhody (levných) tyčových vysavačů

Vedle klasických a robotických vysavačů se na předních místech prodejnosti stále umísťují tyčové vysavače. Zvažujete jejich koupit? A znáte jejich výhody a nevýhody?

Známe je především z amerických filmů, kde spokojené hospodyňky snadno luxují celou domácnost. V posledních letech jsou však často k vidění i u českých rodin. Zaujímají přední místa v žebříčku popularity oprávněně?

1. Jedeme bez šňůry

Jednou ze zásadních výhod tyčových vysavačů je jejich akumulátor. Díky němu totiž za sebou při luxování nemusíme tahat šňůru  - a přepojovat ji při pohybu po domě. Nikdo se o ni nepřerazí a nic se do ní nezamotá. I přes tuto nespornou výhodu se však setkáme i s tím, že se i tyto vysavače vyrábějí s klasickým zapojením do zásuvky.

Nevýhodou pak samozřejmě může být, máme-li příliš velký byt a vysavač jej nezvládne na jedno nabití vyluxovat celý.

2. Flexibilita a nízká váha

Díky baterii se můžeme pohybovat kdekoliv po době a díky konstrukci a nízké váze s vysavačem můžeme manipulovat v podstatě bez překážek. Bez potíží tak vysajeme i schody či jiný členitý povrch. A díky nižší váze můžeme do úklidu hravě zapojit také děti – i manžela!

Na váhu si při koupi však dejte pozor – ne všechny tyčové vysavače se pyšní tou nejnižší. Zvláště levnější kousky je spíše za trest tahat v ruce…

3. Myslete na vyměňování sáčků

Dnes už můžeme dát sbohem sáčkům plným prachu. Nejenže jsou drahé, ale manipulace s nimi je často nepříjemná a nepraktická. Proto je dobré při koupi vybírat z těch modelů, které jsou bezsáčkové (často jsou to ty ve vyšší cenové kategorii). Prach se u nich z přihrádky snadno vysype a není problém jednou za čas nádobku také omýt.

4. Cena

Ve srovnání s klasickými vysavači jsou ceny těch tyčových poměrně na stejné úrovni. Ale při porovnání vlastností nám vycházejí jako vítězové. I zde samozřejmě platí, že za kvalitu si musíme připlatit, a proto se ceny pohybují od cca 1500 Kč až do deseti tisíc i výše. Tyčové však vycházejí rozhodně levněji než robotické vysavačeAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.