Zdravotní matrace pomáhají proti dekubitům

28.8.2014 | autor: Redakce PŽ

Zdravotní matrace pomáhají proti dekubitům

Požadavky na zdravotní matrace

Zdravotní (někdy nazývané též „antidekubitní“) matrace jsou takové, které se dokážou dobře přizpůsobit lidskému tělu. Díky svému navržení, složení materiálů a speciální konstrukci pomáhají předcházet vzniku proleženin. Musí být tuhé tak, aby poskytovaly dostatečnou oporu páteři, ale přitom zmenšily tlak vyvíjený na nejvíce ohrožená místa (lokty, bedra, kyčelní klouby, paty).

To jsou jedny z nejdůležitějších požadavků na zdravotní matrace. Dalšími jsou

  • maximální prodyšnost (kvůli odvodu vlhkosti, proudění vzduchu pod ranami, riziku vzniku plísní a roztočů);

  • hygienická nezávadnost použitých materiálů (bez alergenů, chemických lepidel apod.)

Pozor na podvodné označení

Ovšem to není všechno. Aby mohly být matrace označeny názvem „zdravotní“, musí také splňovat státem stanovené normy, projít klinickým hodnocením a mnoha dalšími testy. Někteří výrobci matrací často označují své matrace jako zdravotní, i když patřičný certifikát nevlastní.

Zdravotní matrace Tropico

To se netýká výrobce matrací Tropico, který vyrábí zdravotní matrace Xena Trio, Aroma Visco, Nina 2014 a Maxi. Všechny jsou klinicky hodnocené a mají ES Prohlášení o shodě (logo CE). Nyní prochází registračním procesem a čekají na zařazení do klasifikační třídy I. - zdravotnický prostředek, pasivní antidekubitní matrace. Jsou určeny především pro zdravotnická zařízení, avšak vhodné jsou i do domácího prostředí. Působí také jako prevence vzniku dekubitů.

Tyto matrace jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a mají důmyslně promyšlenou konstrukci. Nabízí volbu tuhosti stran, anatomické tvarování a zvětšenou výšku, zkrátka vysoký komfort spánku i pohodlný odpočinek. Hodí se pro všechny, kteří touží po klidném a zdravém spaní, i když jim pohyb žádné problémy nedělá.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.