Užitkové vozy pro fyzické osoby i podnikatele

29.11.2019 | autor: Redakce PŽ

Dodávky, užitkové vozy, furgony, vany, minibusy, pickupy, přívěsy. Všechna tato vozidla najdete na jednom místě v pražských Štěrboholích. Tam si je můžete koupit i pronajmout. Za velmi slušné ceny! 

 

Bez užitkového vozu se neobejde celá řada podnikatelských aktivit, své využití ovšem vybrané modely najdou i v mnoha rodinách. V případě občasného používání je výhodnější si užitkový vůz pronajmout, pokud jej ovšem plánujete využívat častěji, zvažte jeho koupi. Poradíme vám, kde jej pořídíte doslova za hubičku.

Užitkové vozy pro podnikání

Jaký užitkový vůz je v hledáčku vašeho zájmu? Víte, k jakých účelům jsou jeho jednotlivé kategorie vhodné určené? Furgony, vany, minibusy, pickupy a přívěsy. Dokážete se v nich orientovat? Pro převoz nízkoobjemového zboží různého charakteru můžete využít například furgon, což je v podstatě dodávka bez oken, kterou často využívají různé přepravní společnosti specializující se na doručování zásilek drobnějšího charakteru. Pro převoz zboží v paletách, krabicích a stohovatelných přepravkách je však lepší tzv. skříň. Jste drobným řemeslníkem či zedníkem? Stavební materiál různého druhu je praktičtější převážet ve valníku, ať již s ochrannou plachtou či bez.

Užitkové vozy pro rodiny

V garážích rodinných domů se často setkáme s pickupy, které na pohled připomínají klasické osobní vozy s odkrytou korbou. Ovšem i tu je možné zakrýt ochrannou plachtou. S pickupem převezete topivo, zeminu, stavební materiál menšího obsahu, sekačku i ledničku. Zkrátka vše, co se do klasického osobního vozu nevejde. K tomuto účelu vám ovšem dobře poslouží i malý přívěs. Jeho výhodou je, že jej jednoduše připojíte k osobnímu vozidlu. A poté, co doslouží, jej zase odpojíte.

Pronájem, nebo koupě?

Užitkový vůz si můžete buď pronajmout, či koupit. Nemá ale smysl investovat do nových modelů. Ve Vanscentru v pražských Štěrboholích jsou k dostání velmi zachovalé vozy za minimální ceny. Pickup Ranault Kangoo s najetými 256 000 kilometry tu je k mání za necelých padesát tisíc korun. Valník Volkswagen Transporter vás tu vyjde na 85 tisíc a větší sklápěč zde pořídíte do půl milionu korun. To je slušné, nemyslíte?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.