Výběr ojetého vozu není snadný. Když správně vyberete, ušetříte. Zkušenost s AAA Auto.

20.8.2015 | autor: Redakce PŽ

Výběr ojetého vozu není snadný. Když správně vyberete, ušetříte. Zkušenost s AAA Auto.

Nový automobil je nevýhodná investice, neboť ihned po zakoupení ztrácí výrazně na hodnotě. Levnější alternativou je ojeté auto, nicméně při výběru konkrétního vozidla a prodejce byste měli být obezřetní. Nenaletět podvodníkovi a koupit automobil v perfektním stavu za přiměřenou cenu – to se dnes podaří jen málokomu. Často za problémy stojí nepřipravenost a nepozornost kupujících.

Hlavním cílem autobazarů je prodat automobil za každou cenu. Školení obchodníci s perfektními obchodními schopnosti přimějí zákazníka ke koupi i takového modelu, který v podstatě nechtěli. Pakliže se chystáte koupit nového čtyřkolého miláčka, důkladně se připravte.

Sepište si přesné požadavky

Ujasněte si konkrétní značku a typ. Někdo preferuje sportovní modely, někdo zase nedá dopustit na SUV. Stanovte si maximální částku, kterou jste ochotni do ojetého vozidla investovat. Pamatujte na to, že určitou část peněz si musíte uschovat na základní úkony, jako je výměna oleje, filtrů či rozvodů. Přece jen se jedná o ojetý vůz, který si vyžaduje větší péči než zbrusu nové prototypy.

Vyberte autobazar

Jakmile jste si sepsali podrobný plán nákupu, přichází na řadu volba ideálního prodejce. O společnosti, v jejíž kompetenci je prodej ojetých automobilů, si zjistěte co nejvíce informací. Výhodnější je nakupovat v autobazaru než u soukromníka, protože máte jistotu nekradeného vozidla. U kvalitních prodejců, jako je například firma AAA Auto, prochází veškerá vykupovaná auta vstupní kontrolou. Ta potvrdí, že se nejedná o kradené či bourané vozidlo.

V tuzemském automobilovém segmentu má dobrou pověst prodejce AAA Auto, který se pyšní mnohaletými zkušenostmi. Spousta spokojených zákazníků z areálu odjíždí ve vozidle svých snů.

Když jsem kupovala automobil

Automobil s rokem výroby 1997 již dosloužil a bylo na čase poslat starou dobrou Felicii do šrotu. Jelikož denně dojíždím do práce a o víkendech vyrážíme na výlety s rodinou, požadovala jsem od dalšího vozidla prostornost, komfort a nízkou spotřebu. Váhala jsem mezi značkami Hyundai a Škoda. Stanovila jsem si maximální limit 200 000 Kč. Při výběru prodejce mě velmi ovlivnili známí, kteří byli nadmíru spokojeni s přístupem firmy AAA Auto. Po přečtení pozitivních recenzí a zkušeností na internetu jsem se rozhodla překročit práh této společnosti. Personál je velmi příjemný a má přehled ve své nabídce.

Mým pomocníkem při koupi ojetého automobilu byl automechanik, který zkontroloval technickou stránku. Já jakožto žena této oblasti nerozumím. Po zkušebních jízdách ve vozidlech Hyundai i30 CW a Škoda Octavia Combi se zvýšila touha po modelu mladoboleslavské automobilky. Nakonec jsem odjížděla opět se Škodovkou. Uplynuly již dva roky a kromě běžných oprav jsem neměla závažnější problém.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.