Základní vybavení, bez kterého neusedat na motorku

2.12.2022 | autor: Redakce PŽ

Základní vybavení, bez kterého neusedat na motorku

Chystáte se vyjet na svou první jízdu na motorce? Skvělé! Dejte si však pozor na jednu věc, a sice jestli máte potřebné vybavení. Protože bez potřebného vybavení nebudete moct na motorce jezdit, nebudete moct na ni usednout a nebudete se na ní ani cítit v bezpečí. Kromě tradičního moto oblečení, které nahrazuje obyčejné tepláky a chrání všechny části vašeho těla, nezapomínejte ani na chrániče a také na věci, které se budou hodit v případě, že chcete na motorce strávit delší čas.

Motokufry pro dlouhé výpravy

Zavazadla na motorku se budou hodit vždy, když se chystáte na delší výlet nebo několikadenní dovolenou. Nemusíte se bát, že takové kufry jsou tradiční na kolečkách, které byste tahali za sebou. Jsou to velmi praktičtí společníci, o kterých na motorce nebudete ani vědět. Můžou však kromě oblečení ukrývat také nějakou dobrou svačinku nebo tekutiny pro doplňování pitného režimu.

Při výběru takového motokufru sledujeme několik věcí, a to materiál, objem, nosnost a také se díváme na celkovou konstrukci ploten a držáku. Zajímat nás budou samozřejmě i samotné rozměry, které musí odpovídat vašemu typu motorky. Co motorka, to trochu jiné rozměry, tak pozor na to.

Mezi odolné kufry patří hliníkové, které jsou navíc velké i objemem a vydrží. Plastové kufry jsou zase cenově dostupnější, ale zato jsou k dispozici ve větším množství tvarů.

Motostojany pro plánované i neplánované zastávky

Na tankování, na oběd nebo jen tak – protože si potřebujete odpočinout. Přestávek bude na vaší moto cestě víc než dost. Abyste však nemuseli neustále držet motorku v rukou a hlídat ji, pořiďte si také motostojan, který vám manipulaci s tímto strojem do značné míry usnadní.

V současné době rozlišujeme mezi stojany pro zadní kola, přední kola a univerzální pro obě kola, které jsou pravděpodobně tou nejlepší cestou ze zmíněných možností.

Opět platí, že existuje celá spousta druhů – vybírat můžete podle možností i podle konkrétního modelu. Pozor si dejte na jednu věc – stojany musí vždycky fungovat s vaší motorkou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.