5 způsobů, jak zabezpečit svůj automobil

3.1.2019 | autor: Redakce PŽ

Zabezpečení automobilu je stále diskutovaným tématem. Stejně jako přicházejí zloději na nové způsoby, jak se do auta vloupat, objevují se na trhu i další možnosti, jak před nimi auto uchránit. Vyzkoušejte některý z těchto ověřených způsobů.

 

1) Autoalarm

Jedním z prvních zabezpečovacích systémů, který by měl zabránit krádeži auta, je autoalarm. V minulých dobách se jednalo většinou jen o zvukovou signalizaci v případě otevření dveří, případně rozbití okýnka nebo jiného poškození a následného vloupání se do vozidla. Alarmy v současné době jsou propracovaným systémem, jak auto zabezpečit, a signalizace může být nejen zvuková, ale také může systém alarmu zamknout řízení, případně dát vědět majiteli auta pomocí sms zprávy.

 

2) Autoklíč s imobilizérem

Mezi rozšířené a oblíbené způsoby, jak své auto ochránit před zloději, je znemožnění zlodějům, aby autem odjeli. K tomu slouží autoklíč s imobilizérem. Auto a imobilizér v klíči jsou spárovány se specifickým a ojedinělým kódem, s jiným klíčem tak vozidlo nenastartuje. V případě ztráty si můžete nechat vyrobit nový autoklíč s imobilizérem a nechat si do auta vložit také nový kód.

 

3) Ochranná skla

Dalším, spíše ale doplňujícím řešením mohou být také ochranná skla nebo fólie, které zabrání rozbití oken auta tak, aby se do něj nedalo vloupat. Tyto fólie na okna můžete použít dokonce i v domácnosti a zabezpečit tak nejen své auto, ale i dům a případně také garáž.

 

4) GPS lokátor

Pokud máte opravdu drahé auto, máte na něm ochranná skla a máte také autoklíč s imobilizérem, přesto chcete své auto ochránit ještě víc, tak zainvestujte do GPS lokátoru. Ten si propojte s počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem. V případě odcizení vozidla se vám bude ukazovat, kudy přesně auto jede, kde se nachází, a můžete tyto informace následně poskytnout policii, která tak může vaše vozidlo rychleji a snadněji najít.

 

5) Ostatní možnosti

Mezi další možnosti, jak své auto ochránit, může být také barevná kontrolka, která ukazuje, že je v autě alarm, nebo že je auto zabezpečené. Stejně tak může fungovat i nálepka na okně, že je auto chráněné a že je vybaveno alarmem. V některých případech i toto dokáže zloděje odradit, aniž by výše zmíněné byla pravda. V ideálním případě si však autoalarm do auta nainstalujte a nezapomínejte na vynalézavost zlodějů. Jen tak uchráníte svůj majetek a nepřijdete o něj.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.