Mohutné hradby znamenají fenomén, v hledáčku je španělská Ávila

23.5.2022 | autor: Redakce PŽ

Mohutné hradby znamenají fenomén, v hledáčku je španělská Ávila

Pyrenejský poloostrov má za sebou bohatou historii, kterou psali kupříkladu Féničané a Baskové, ale v neposlední řadě i kastilští králové, gótská vojska a Maurové. Vlivy dalších kultur pak také stojí za zmínku, vždyť Katalánci jsou slavní nejenom díky Barceloně a Gaudího stavbám. Seznamte se s regionem, jenž zbohatl na objevných plavbách v době mezi středověkem a novověkem a žil velmi dlouho i býčími zápasy. Pojďme si udělat malou procházku po Španělsku, pěkně od Santiaga de Compostela až po Málagu. A podává se paella, přejeme dobré chutnání!

Vzpomínka na svatou Terezii od Ježíše

Je samozřejmé, že symbolem moderní země je svatý Jakub, jehož jméno se odráží i v poutním místě na severozápadě. Významnou postavou hispánských dějin je ale i svatá Terezie od Ježíše, která je pevně spjatá s městem jménem Ávila. Šedesátitisícové město zaujme i svými hradbami z dob středověku, jejichž cílem bylo zdržet mohutný maurský nápor. Město na pravém břehu řeky Adaja je také ve vysoké nadmořské výšce (1 130 metrů), takže dobývání by bylo nesnadné hned z několika důvodů, když pomineme udatné obránce. Pojďme ale navštívit také město, které Ávilu spojovalo s frekventovanou železnicí.

Když se řekne Madrid, každému se určitě vybaví královské sídlo s palácem, velkou katedrálou a také místem, kde jsou k vidění desítky slavných děl od malířů, co znamenali svět. Park Retiro, ale také památka na antiku v egyptském rytmu, to jsou další dvě lákadla. A když už budete v hlavním městě, autobus vás může dovézt do destinace, kterou Filip II. miloval nadevše. El Escorial je mezi Španěly velký pojem a pro Španělsko symbolem, jenž vyrostl z koloniálního zlata a bohatství, co se dalo ve své době označit až za pohádkové. Do dnešních dnů samozřejmě nevydrželo a ekonomika země se nemůže rovnat se světovými jedničkami. Pokud ale jde o turistický ruch, v Evropě je jen málo podobně krásných míst, jako když se zadíváme právě na některé španělské destinace.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.