Příroda jako hlavní důvod, proč lidé navštěvují Nízké Tatry

17.12.2019 | autor: Redakce PŽ

Příroda jako hlavní důvod, proč lidé navštěvují Nízké Tatry

Přemýšlíte nad tím, kde strávíte volný víkend? Rozhodně byste ho neměli trávit doma u televizních obrazovek, měli byste svůj víkend strávit tak, abyste na něj posléze dlouho vzpomínali. Ideální bude, když se vydáte někam do přírody, protože ta vás dobije energií, a navíc si zde skvěle odpočinete, i když budete zdolávat vysoký vrchol. V poslední době se jezdí hodně do Nízkých Tater. Dokonce i Češi, kteří mají kolem dokola krásnou přírodu, jezdí za hranice, aby si prohlédli slovenskou přírodu, která je tím hlavním lákadlem Nízkých Tater.

Pokud jste se ptali, proč tolik lidí jezdí do Nízkých Tater, odpověď jste již obdrželi. Důvodem tak masivního cestovního ruchu v Nízkých Tatrách je právě příroda, která je uklidňující a nezapomenutelná.

Krásy přírody Nízkých Tater

Ptáte se, co konkrétního v Nízkých Tatrách vidět? Co je zde tak krásné, že se sem sjíždí stovky, ne-li tisíce turistů z různých koutů světa? Za zmínku stojí hlavně zdejší vrcholy, které lidé zdolávají dnes a denně. Největším vrcholem je hora Ďumbier, která měří přes dva tisíce metrů. Poté se zdolává hora Štiavnica nebo Chabenec. Lákadlem je i hora Dereše.

Samozřejmě to není jenom o horách, ale také je to o procházkách v přírodě, ve které se volně pohybují třeba kamzíci nebo jiní zvířecí tvorové. Kromě hor můžete navštívit i vyhlídkovou věž v Pavčine Lehote nebo vápencový masiv zvaný Kozí chrbát.

Do Nízkých Tater minimálně na víkend

V Nízkých Tatrách je toho tolik k vidění, že vám jeden den nebude stačit. Proto se sem vydejte minimálně na víkend, to už stihnete vidět vícero zajímavých míst. Jestliže sháníte ubytování, obraťte se na cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava, která vám s ubytováním bezesporu pomůže. Naším tipem je zejména hotel Tri Studničky, ovšem nabízí se i řada dalšího ubytování v Demänovské Dolině.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.