Jak se liší originální a alternativní náplň do tiskárny?

18.10.2018 | autor: Redakce PŽ

Když se vybírá vhodná náplň do tiskárny, většinou se dá narazit na dvě varianty. Jedná se o náplň originální a také náplň alternativní. Jelikož ne každý má jasno o tom, jak se dané možnosti liší, podíváme se na ně blíže.

Výrobce

Vyrobit náplň do tiskárny nemusí být zase až tak komplikované. A podle toho, kdo ji vyrobí, dostane taková náplň označení. Pokud jde o stejného výrobce, který vyrobil i tiskárnu, mluvíme o originálech. Ty jsou často doplněny i logem. Příkladem jsou originální tonery Epson, které samozřejmě nejsou jediné. Můžeme se podívat i na celou řadu dalších na trhu populárních značek, jako třeba:

  • HP
  • Canon
  • Samsung

Když se mluví o náplni alternativní, tak ji vyrábí jakákoliv jiná společnost. I proto zde není logo té originální. Také není nic výjimečného, že má úplně obyčejný obal.

Kvalita tisku

Zde není třeba mít jakékoliv obavy, jelikož se dá říci, že bývá srovnatelná. Zvláště u běžného dokumentu nikdo nemůže poznat, zda byl použitý originál, neb třeba alternativní tonery Brother. V tomto je samozřejmě velká výhoda neoriginálních variant, jelikož tak nejsou a nebudou spojovány s určitou nekvalitou tisku. Tu navíc může ovlivňovat i použitý papír, nebo také samotní nastavení tiskárny. Dobrý kvalita je samozřejmostí jak u cartridge – náplně do inkoustové tiskárny, tak samozřejmě také u toneru – náplně o laserové tiskárny.

Cena

Zde jsou rozdíly poměrně velké. U originálů není nic výjimečného, že se platí takzvaně za značku. A to se na ceně poměrně podepisuje. Jedná se tedy o kategorii těch variant, které jsou dražší. Když se naopak podíváme na alternativní, tak u nich je výhoda v tom, že patří k tomu nejvýhodnějšímu na trhu. Kdo hledí na to, aby tiskl za co nejméně peněz, ten volí právě toto řešení. Rozdíly v ceně mohou být až v desítkách procent, což je rozdíl celkem podstatný.

 Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.