Virtuální server – všechny výhody vlastního serveru a webhostingu v jednom

16.2.2021 | autor: Redakce PŽ

Virtuální server – všechny výhody vlastního serveru a webhostingu v jednom

Možná i vy jste už někdy zaregistrovali pojem virtuální server nebo případně zkratku VPS. Co se pod tímto označením vlastně skrývá? Jde o výhodnou internetovou službu, kterou ocení především provozovatelé internetových stránek nebo menší firmy. Pojďme si ale výhody virtuálního serveru rozebrat podrobněji. 

Pokud jste někdy provozovali internetové stránky, už jste se setkali s webhostingem, kdy si v podstatě platíte určitý prostor na cizím serveru. Jeho velikost ovšem není definovaná. Pokud se tedy na vaši stránku přihlásí větší počet uživatelů najednou, může to provoz webu negativně ovlivnit. Ba co více, vyloučeno není ani to, že nápor návštěvníků na jednom webu zpomalí stránky také pro další uživatele webhostignu. V případě, že si pronajmete virtuální server, podobné problémy nehrozí. Dostanete totiž jasně definovanou porci výkonu daného serveru. Pro provozování internetových stránek jde tedy o ideální řešení. 

Pořízení vlastního serveru je většinou zbytečně drahé

Někdo by mohl namítnout, že ještě lepším řešením bude pořízení vlastního serveru. Ano, asi je to nejlepší možnost, ale zároveň také o tu nejdražší. Nejen že provozovatel serveru musí zakoupit potřebný hardware, který navíc trpí opotřebením a časem zestárne, ale musí také vybudovat potřebnou infrastrukturu jako chlazení a uložení serverů. A když toto všechno máme, nemůžeme techniku nechat jen tak bez dozoru. Což samozřejmě přináší další nemalé náklady. O vlastním serveru tak může realisticky uvažovat pouze skutečně velká firma. V ostatních případech bude mnohem výhodnějším řešením levné VPS, kdy klient pouze platí měsíční poplatek. 

 

 

Společnost Faster CZ mimo jiné nabízí právě i pronájem virtuálního serveru. Zájemci o tuto službu si mohou zvolit, jaký software na serveru poběží. Například firemní web může běžet na operačním systému Linux, zatímco další programy na serveru s Windows. Virtuální server u Faster CZ je možné pořídit si už za 99 korun měsíčně. Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.