David Orlowsky Trio vystoupí na Strunách podzimu pro velký zájem dvakrát

20.5.2010 | autor: Redakce PŽ

Pouhé dva týdny stačily k vyprodání tuzemské podzimní premiéry klezmerového ansámblu David Orlowsky Trio v rámci festivalu Struny podzimu. V reakci na velký zájem se organizátoři této prestižní hudební přehlídky rozhodli doplnit program o další koncert těchto mladých talentovaných hudebníků, držitelů prestižní německé ceny ECHO v kategorii Klasika bez hranic. 7. října tak ve Španělské synagoze zazní virtuózní klezmer trio hned dvakrát - poprvé od 19.30 a následně od 22.00. Při svém českém debutu představí hudebníci novinku Nessiah, jíž podlehly tisíce posluchačů po celém světě. Klarinetista David Orlowsky je autorsky podepsán pod takřka celým repertoárem. Společně se svým tělesem pracuje s klezmer melodikou, ale i  jazzovými a klasickými hudebními prvky a přetváří je ve vlastní, jedinečnou hudební řeč.

Zájem o vystoupení tria Davida Orlowského jsme čekali, ale díky komorním prostorám Španělské synagogy došlo k vyprodání téměř okamžitě. Chtěli jsme na zájem reagovat bez prodlení," komentuje Dana Syrová, výkonná ředitelka festivalu Struny podzimu. Vstupenky na koncert David Orlowsky Trio jsou v prodeji v hodnotě 330 a 420 korun. Podrobnější informace ke koncertu naleznou zájemci na webových stránkách www.strunypodzimu.cz.

Talent Davida Orlowského, který se původně věnoval bicím nástrojům, objevil „král klezmeru" Giora Feidman, který ho po účasti na svém interpretačním kurzu neváhal označit za svého nástupce a vystoupil s ním i na několika koncertech. Mladý klarinetista studuje u Charlese Neidiche na Manhattan School of Music v New Yorku, zmíněnou německou hudební cenu Echo Classic v kategorii Klasika bez hranic získal v roce 2008. Zvítězil v celé řadě interpretačních soutěží (např. Jugend musiziert) a spolupracoval mj. s Gidonem Kremerem na Kremerově festivalu v Lockenhausu.

Jak jeho debut s názvem Noema, tak novinka Nessiah (obojí pro Sony Classical) se staly vyhledávaným koncertním zážitkem po celém světě. David Orlowsky je autorem většiny skladeb a osobně navrhuje pro své trio rafinovaná aranžmá, která se současně vyznačují jasnou a hravou řečí lidové hudby. Více informací je k dispozici rovněž na vlastních stránkách ansámblu www.davidorlowskytrio.com.

STRUNY PODZIMU 2010 - interpreti

19. září                   Jan Garbarek & Hilliard Ensemble

7. října                   David Orlowsky Trio

16. října                 Julia Fischer & Milana Chernyavska

21. října                 Alash

26. října                 Brad Mehldau & Anne Sofie von Otter

31. října                 Kayhan Kalhor & Brooklyn Rider

3. listopadu          Dowland Project

7. listopadu          Reflexe 2010 (Jiří Bárta, Jana Boušková, Radek Baborák, Ludmila Peterková a další)

21. listopadu        Dianne Reeves

 
SPOTLIGHT

18. října                 Vijay Iyer TrioAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.