Detektivky: Knihy, ke kterým se vždy rádi vrátíte

20.6.2014 | autor: Redakce PŽ

Detektivky: Knihy, ke kterým se vždy rádi vrátíte

K nejoblíbenějším knižním žánrům po celém světě patří detektivky. V každé domácnosti najdete alespoň několik detektivních románů od více či méně slavných autorů. Na trhu se každou chvíli vyrojí nová detektivka, ale ne každá za něco stojí. Poradíme vám, s jakými tituly nesáhnete vedle.

Tip: Velký výběr detektivek najdete za super ceny na Albatrosmedia.cz. A až do 25. 6. je pořídíte se slevou 25%!

Severské krimi: Záruka strhujícího knižního zážitku

Všimli jste si, že se v posledních letech knihkupectví jen hemží severskými jmény? Popularita severské krimi celosvětově stoupá. A není se čemu divit. Málokdo umí tak bravurně pracovat s potemnělou atmosférou jako právě autoři ze severských zemí. A jednou z těchto proslulých autorů je Camilla Läckberg, která je často označovaná jako „královna severské krimi.“

Tip: Na albatrosmedia.cz pořídíte nejen detektivky, ale spoustu knih všech žánrů za bezva ceny!

Kdo vládne severské krimi?

Na kontě má již mnoho detektivních příběhů a každý z nich sklidil celosvětový úspěch. V jejích knihách nenajdete krvavé a hrozivé detaily zločinu, ale temné stránky lidské duše, které na pozadí zločinu stojí.

Zatím poslední díl ze série kriminálních případů detektiva Patrika Hedström a Ericy Falckové nese název Andělíčkářka. Autorka vás zde zavede na ostrov Valö, odkud v roce 1974 zmizela rodina Elvanderových. V prázdném domě zbyla pouze roční dcera Ebba, která se po letech vrací s manželem. Při rekonstrukci domu se je někdo pokusí zastřelit a následně dům podpálit. Patrik a Erica se pustí do vyšetřování a odhalí další a ještě temnější linii celého příběhu.

Pokud máte rádi knihy Agathy Christie, Camilla Läckberg si vás zaručeně získá. Často je k Agathě přirovnávaná nejen atmosférou svých románů, ale také propracovaností postav a nečekanými zápletkami.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.