Není sbírka jako sbírka

30.11.2018 | autor: Redakce PŽ

Není sbírka jako sbírka

Někteří lidé sbírají poštovní známky, jiní ubrousky, ale najdou se i tací, kteří ve svých megalomanských garážích ukrývají skutečně impozantní sbírky automobilů. Jedním z mála takových sběratele je i brunejský sultán Hassanal Bolkiah, jehož sbírka luxusních aut se činí na více než 8000 vozidel.

Sultán Haji Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah ibni Al-Marhum Sultan Haji Omar Ali Saifuddien Sa'adul Khairy Waddien - ano, tak zní celé jméno člověka, který se může pochlubit jednou z největších garáží na světě a jednou z největších sbírek aut. Nejde přitom o běžné vozy, které by koupil za pár tisíc, ale o pořádně drahé a luxusní auta. Nekupuje si je kvůli tomu, aby se s nimi projel nebo je jinak reálné využíval. Při takovém množství aut to ani není možné. Sultán si žije na skutečně vysoké noze, například jen jeho palác má kolem 1700 pokojů, a když se vdávala jedna z jeho dcer (mimochodem má dvanáct dětí), koupil přibližně sedmdesát automobilů značek Rolls-Royce, Bentley či Maybach, aby v nich mohl dovézt ty nejvýznamnější hosty. Tento člověk skutečně půjčku na auto, na rozdíl od některých běžných smrtelníků, nepotřebuje.

Impozantní sbírka aut

Jste zvědaví na jeho garáž? Počet automobilů v ní není stálý a přesný, a to z toho důvodu, že si sultán auta nakupuje každý den. V jeho garáži najdeme například přes 600 rolls-royce, přes 500 mercedesů, více než 400 ferrari a tak bychom mohli pokračovat, až bychom se dostali přes číslo 8000. Sháníte půjčky v insolvenci?

Auto se slunečníkem

Cena jeho aut se v současnosti pohybuje nad hranicí 300 milionů dolarů, přičemž v aukci by se cena za jedno auto i zdvojnásobila. Sultán však s prodejem zajisté nepočítá. Jak jsme již zmínili, sultán všechna auta nevyzkoušel ani zdaleka. Víte jak na zesplatnění úvěru?

Využívá „jen“ okolo 100 vozidel, které má zaparkované přímo v paláci. Asi nejznámějším autem je jeho upravený svatební rolls-royce, který nemá střechu, je ověšený pravým zlatem, a aby na sultána nesvítilo ostré brunejské slunce, má nad kapotou rozevřený velký slunečník.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.